Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
Адвокат «Дарниці» заявив про відмінність судових справ «Корвалол-Здоров'я» та «Корвалол-Дарниця»

Адвокат «Дарниці» заявив про відмінність судових справ «Корвалол-Здоров'я» та «Корвалол-Дарниця»

Спроби представників «Фармака» подати судові позови як ідентичні Мамуня оцінює як тиск на суд

Цей матеріал також доступний російською
Адвокат «Дарниці» заявив про відмінність судових справ «Корвалол-Здоров'я» та «Корвалол-Дарниця»
Фото Shutterstock

Судовий позов, яким АТ «Фармак» домігся скасування держреєстрації лікарського засобу «Корвалол-Здоров'я», не можна розглядати як прецедент для судового розгляду щодо препарату «Корвалол-Дарниця». Таке роз'яснення дав партнер юридичної компанії AEQUO Олександр Мамуня, що представляє інтереси ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», повідомляє «Ділова столиця».

«В основу позовів «Фармака» покладені різні об'єкти інтелектуальної власності. У справі проти «Здоров'я» – знак «Корвалол», одне слово. Це важливо, тому що справа проти «Дарниці» по цьому знаку «Фармак» програв ще у 2011 році у всіх інстанціях. І можливості відновити той спір зараз немає ні в кого. Тепер вони почали нову суперечку з використанням нового знаку – «Корвалол Corvalolum», – сказав юрист.

Він підкреслив, що підтвердити добре відомий статус позначення «Корвалол Corvalolum» в даний час не представляється можливим, оскільки це позначення не внесено до відповідного державного реєстру.

Спроби представників «Фармака» подати судові позови як ідентичні Мамуня оцінює як тиск на суд.

«Це створення інформаційної завіси, вигідною для «Фармака», яка нічого спільного з правдою не має», – заявив адвокат.

Як повідомлялося, 3 липня Касаційний суд у складі Верховного суду залишив у силі судове рішення про скасування держреєстрації лікарського засобу «Корвалол-Здоров'я» та заборонив ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров'я» (Харків) використовувати це позначення.

Для компанії «Здоров'я» це вже другий судовий програш у 2019 році. У березні Верховний Суд за позовом «Дарниці» заборонив харківській компанії виробляти препарат «Цитрамон-Здоров'я». Позивач стверджував, що відповідач використовував репутацію ліки «Цитрамон-Дарниця» в якості трампліну для своєї маркетингової стратегії, зокрема, копіював зовнішній вигляд і біло-зелену кольорову гаму.

«Фармак» прагне скасувати реєстрацію препарату «Корвалол-Дарниця», вважаючи себе єдиним законним правовласником торгового знаку «Корвалол Corvalolum». Апеляційна палата Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) визнала позначення «Корвалол Corvalolum» добре відомим по відношенню до «Фармаку». У 2018 році Київський апеляційний господарський суд з апеляційною скаргою «Дарниці» скасував це рішення. 25 червня 2019 року Велика палати Верховного суду, у свою чергу, направила справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті