Захворіло у світі
12,745,734
Померло у світі
565,782
Вилікувалось у світі
7,026,011
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Трамп погрожує виходом Сполучених Штатів із СОТ

Трамп погрожує виходом Сполучених Штатів із СОТ

Американського президента бентежить статус Китаю в СОТ як країни, що розвивається

Трамп погрожує виходом Сполучених Штатів із СОТ
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп погрожує, що Сполучені Штати можуть вийти зі Світової організації торгівлі. Про це він заявив, виступаючи перед робочими нафтохімічного комплексу британсько-нідерландського концерну Shell в місті Монака (штат Пенсильванія), передає Deutsche Welle.

«Ми вийдемо, якщо будемо змушені зробити це, – зазначив американський президент и наголосив: – Ми знаємо, що вони роками дурили нас, і більше подібне не повториться».

Раніше Трамп уже не раз критикував СОТ. Предметом його обурення, зокрема, ставало те, що Китай, який входить в цю організацію, має статус країни, що розвивається.

У рейтингу країн за обсягом ВВП, складеному Всесвітнім валютним фондом, Китай посідає друге місце, відразу після США. Проте статус у СОТ дає Пекіну можливість отримувати субсидії для розвитку сільського господарства і встановлювати вищі бар'єри для імпорту продукції.

Трамп, зокрема, говорить про неправомочність цього статусу та звинувачує Китай у крадіжці американських технологій.

Раніше повідомлялося, що Китай не збирається відмовлятися від «особливого режиму», яким він користується у Світовій організації торгівлі як країна, що розвивається.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті