Захворіло у світі
12,984,811
Померло у світі
570,375
Вилікувалось у світі
7,156,925
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Державну екологічну інспекцію буде ліквідовано – Мінекології

Державну екологічну інспекцію буде ліквідовано – Мінекології

У 2018 році було розроблено законопроект про Державну природоохоронну службу, проте його не було розглянуто

Державну екологічну інспекцію буде ліквідовано – Мінекології
Фото: pixabay.com

Уряд ухвалив рішення ліквідувати Державну екологічну інспекцію (ДЕІ), а натомість буде створено Державну природоохоронну службу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів.

Профільне міністерство протягом останніх років крок за кроком напрацьовувало нормативно-правову базу для створення ефективної сучасної  державної системи запобігання екологічним правопорушенням і моніторингу стану навколишнього природного середовища.

«Відсутність належного контролю за порушеннями екологічного законодавства та тотальна корупція  –   найбільші проблеми у сфері довкілля. Я про це говорив із перших днів перебування на посаді міністра. Точкові реагування на екологічні інциденти  точно не ті методи, які дозволяють системно боротися з браконьєрами і недобросовісними екоінспекторами. Реформа цієї структури назріла давно, але вона не є такою простою як видається на перший погляд. Адже важливо не лише змінити назву, але у першу чергу залучити до роботи людей, які справді вболівають за довкілля та надати їм необхідне матеріально-технічне оснащення,  щоб люди мали змогу належно і в повному обсязі виконувати свої посадові обов’язки, а не боротися з мораторіями на перевірку бізнесу», – повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він також зазначив, що у 2017 році  уряд схвалив розроблену Мінприроди концепцію реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища.

У 2018 році було розроблено і передано до парламенту законопроект про Державну природоохоронну службу, проте його не було розглянуто.

«Ми розуміли, що на момент ухвалення цих документів маємо бути готові до практичної частини реалізації реформи екологічного контролю.  Тому паралельно запустили пілотний проект, який передбачав ліквідацію 12 із 23 територіальних органів Державної екологічної інспекції України, які діяли на обласному рівні та створення  натомість 5 нових округів», – пояснив Семерак.

Загалом структурою новою Державної природоохоронної служби передбачено створення 10 міжрегіональних територіальних органів та повну ліквідацію 23 територіальних підрозділів ДЕІ.

Нагадаємо: наприкінці липня українські інженери GlobalLogic запустили мобільний додаток EcoHike для пошуку сміття в Карпатах та об'єднання зусиль екоактивістів та туристів для його прибирання.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті