Меркель звинуватила Росію в розвалі ДРСМД

Меркель звинуватила Росію в розвалі ДРСМД

З руйнуванням ДРСМД «була втрачена частина системи обмежень озброєнь у Європі й у всьому світі», вважає канцлер

Меркель звинуватила Росію в розвалі ДРСМД
Ангела Меркель
фото www.bundesregierung.de

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель звинуватила Росію в тому, що вона доказово порушила умови Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) і таким чином дала привід для розірвання угоди. Про це глава німецького уряду заявила на спільній прес-конференції з президентом Литви Гітанасом Науседою в Берліні, передає DW.

За її словами, з руйнуванням ДРСМД була втрачена «частина системи обмежень озброєнь у Європі й у всьому світі».

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

У зв'язку з цим Німеччина разом із партнерами в найближчі роки докладе зусиль до нового обмеження озброєнь, додала Меркель. При цьому вона наголосила, що НАТО знайде спільну відповідь на ситуацію, що склалася, про що неодноразово говорив генеральний секретар альянсу Йенс Столтенберг.

«Німеччина – частина НАТО і буде вести себе як партнер по НАТО», – заявила глава уряду ФРН.

Відповідаючи на питання, чи може Німеччина посилити свою військову присутність у Литві за допомогою засобів ППО, Меркель нагадала, що ця задача, як у Литві, так і в Естонії, вирішується в межах програми НАТО з моніторингу повітряного простору країн Балтії, і Німеччина завжди брала на себе відповідальність у подібних справах. При цьому федеральний канцлер уникла відповіді на питання про те, чи готові німці в разі конфлікту рішуче захищати свободу Литви.

Журналісти нагадали президенту Литви, що його країна є одною з небагатьох держав НАТО, які реалізували положення альянсу про витрачання на оборонні потреби 2% внутрішнього валового продукту, тоді як у німецькому суспільстві великий скептицизм із приводу необхідності таких витрат. Гітанас Науседа зі свого боку зазначив, що, зокрема, Литва і Польща мають багаторічний і дуже болючий досвід спілкування з Росією.

«Ці країни пережили російську окупацію і тому розглядають цю небезпеку дещо точніше, ніж інші держави. Саме тому Литва 2014 року після окупації Криму вжила безліч заходів, щоб досягти цієї позначки – 2% ВВП», – сказав президент балтійської республіки.

Меркель також заявила, що Німеччина прихильна цілям, сформульованим на саміті НАТО в Уельсі. Зокрема, до 2024 року витрати на оборону мають становити 1,5% від ВВП.

«Той, хто стежить за ситуацією в Німеччині, бачить, що ми проводимо значні поліпшення в бундесвері», – наголосила глава уряду.

Крім того, вона згадала погрози президента США Дональда Трампа, озвучені нещодавно послом Америки Річардом Гренеллом, перевести американські війська, що базуються в Німеччині, у Польщу, якщо Берлін не збільшить свої військові витрати.

«Я вважаю, що німецькі бази – гарне місце для американських солдатів», – сказала Меркель, зазначивши, що в їх облаштування були інвестовані чималі кошти.

Нагадаємо: 2 серпня закінчився шестимісячний термін, який Вашингтон надав Москві для усунення допущених нею порушень ДРСМД. Держсекретар США Майкл Помпео наголосив, що відповідальність за припинення дії договору лежить на Росії. Зі свого боку МЗС РФ заявило, що угода перестала діяти «за ініціативою американської сторони».

Як повідомлялось, у зв’язку з цим ФРН заявила, що остерігається ймовірного старту гонки озброєнь.

Після припинення дії ДРСМД Вашингтон заявив, що прискорює розробку нових ракетних систем. США вже почали роботу над «мобільними системами неядерних крилатих і балістичних ракет наземного базування»

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло