Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Кінець ракетної угоди: ФРН застерігає від початку гонки ядерних озброєнь

Кінець ракетної угоди: ФРН застерігає від початку гонки ядерних озброєнь

Сьогодні, 2 серпня завершується дія ракетного договору між США та Росією

Кінець ракетної угоди: ФРН застерігає від початку гонки ядерних озброєнь
Генсек ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган підписують Договір в Білому домі, 1987 рік
фото www.flickr.com/photos/169058205@N07

На тлі припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД) між США та Росією міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) застеріг від нової гонки ядерних озброєнь. Про це повідомляє DW.

Маас наголосив, що у 2020 році Німеччина скористається своїм головуванням у Раді Європейського Союзу для просування нових форм контролю над озброєннями. За його словами, Берлін «шкодує, що Росія не виконала необхідного для порятунку ДРСМД». Міністр також зазначив, що зараз у світі є майже 14 тисяч ядерних боєголовок, а інвестиції в нові системи озброєнь збільшилися.

За кілька днів до формального припинення дії ракетного договору 31 липня президенти США та Росії Дональд Трамп та Володимир Путін провели телефонну розмову. Наступного дня Трамп повідомив про зацікавленість російської сторони у роботі над ядерною угодою, не розкривши деталей, передає агенція.

«Ми подивимося, що відбудеться», – сказав американський президент.

Незадовго до завершення дії ДРСМД Москва запропонувала США та Північноатлантичному альянсу (НАТО) оголосити спільний мораторій на розміщення ракет меншої і середньої дальності.

«Ми, по суті справи, взяли на себе односторонній мораторій на розгортання систем подібного класу і такої дальності доти, доки США не розмістять такі системи», – заявив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков.

Нагадаємо: в грудні 2018 року США пригрозили вийти з угоди, якщо Росія не повернеться до виконання своїх договірних зобов'язань протягом 60 днів.

 Після закінчення цього терміну,  в лютому 2019 року, американський держсекретар Майкл Помпео оголосив про припинення участі США в ДРСМД.

4 березня президент Росії Владімір Путін підписав указ про припинення виконання договору російською стороною.

Договір про ліквідацію РСМД був підписаний в 1987 році генеральним секретарем ЦК КПРС Михайлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейганом. Ракети середньої (1000 – 5500 км) і меншої (від 500 до 1000 км) дальності становлять найбільшу загрозу для світу, оскільки здатні досягти мети протягом декількох хвилин і не залишають супротивникові шансів підготуватися до удару і відбити його.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті