Boeing відклала введення в експлуатацію далекобійної версії 777X

Boeing відклала введення в експлуатацію далекобійної версії 777X

Проблеми пов’язані з розробкою двигуна і з тимчасовим відстороненням від польотів 737 MAX

Boeing відклала введення в експлуатацію далекобійної версії 777X
Boeing 777X
Twitter Boeing

Американський авіабудівник Boeing Co перенесла введення в експлуатацію наддалекобійної версії свого майбутнього широкофюзеляжного 777X, пише Reuters.

Причинами відтермінування стали наслідки кризи з літаками моделі 737 MAX, тимчасово відстороненими від здійснення польотів,  і проблеми з розробкою двигуна до 777X, виявлені під час тестування.

У зв’язку з цим перший політ широкофюзеляжного 777X перенесено на 2020 рік. Зазначається, що спочатку перший політ лайнера 777X був запланований на осінь 2019 року.

Австралійська авіакомпанія Qantas Airways розраховувала на перші поставки дальнобійних літаків моделі 777-8 у 2022 році, а запуск найдовшого в світі комерційного рейсу – тривалістю 21 годину між Сіднеєм і Лондоном – мав відбутися в 2023 році.

«Ми переглянули графік нашої програми розвитку і потреби наших клієнтів моделі 777X і вирішили змінити графік», – заявив представник Boeing Пол Бергман, запевнивши, що компанія продовжує взаємодіяти з поточними і потенційними клієнтами.

Сайт Air Current вперше повідомив про затримки, заявивши, що 350-місна модель 777-8, адаптована для польотів на наддалекі відстані, спочатку мала надійти в експлуатацію в 2022 році після повного доопрацювання і введення в експлуатацію моделі 777-9 в 2020 році. Таким чином, графік з обома моделями Boeing відтерміновано на невизначений час.

Це рішення фактично означає, що інженери Boeing заморозили розробку надпотужної версії 777X. Затримка графіка може поставити під загрозу конкуренцію з головним європейським конкурентом Airbus SE за частку ринку наддалеких перевезень.

Як стало відомо, регулятор у США не дасть дозвіл Boeing 737 Max на польоти до 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію