Вчені знайшли частинки мікропластику в арктичній кризі

Вчені знайшли частинки мікропластику в арктичній кризі

Місце, звідки були взяті зразки, лежить далеко від забруднених пластиком дрейфуючих потоків

Вчені знайшли частинки мікропластику в арктичній кризі
фото pixabay.com

Крихітні шматочки пластику були виявлені в крижаних шматках, пробурених в Арктиці групою вчених під керівництвом США, що підкреслює загрозу зростаючих темпів забруднення Світового океану навіть у найвіддаленіших водах планети, передає Reuters.

Дослідники використали вертоліт, щоб приземлитися на кригу і отримати зразки під час 18-денної криголамної експедиції через Північно-Західний коридор – маршрут, який з'єднує Тихий та Атлантичний океани.

Вчені взяли зразки криги з ізольованої ділянки води в канадській Арктиці, яка, як вони припускали, може бути відносно захищена від дрейфуючого пластикового забруднення.

В ході вивчення 18 крижаних зразків довжиною до 2 м з чотирьох різних місць Ланкастер Саунда вчені виявили пластикові кульки і нитки різних розмірів і форм. За словами океанографа з Університету Род-Айленда і наукового керівника експедиції Брайса Луз, дослідників вразила кількість подібних предметів, закутих у лід. За оцінкою вчених, взяті зразки льоду утворилися як мінімум рік тому і спочатку перебували в центральних районах Арктики.

Раніше експерти ООН стверджували, що в Світовому океані на даний момент знаходиться близько 100 млн тонн пластику.

На початку 2019 року дослідники виявили пластикові відходи в Маріанській западині в Тихому океані, яка є найглибшим місцем на Землі.

Нагадаємо, у Євросоюзі хочуть заборонити 90% видів мікропластику, який використовується в складі косметики, миючих засобів і добрив.

Більше про боротьбу з пластиком – у матеріалі «Як позбутися світової проблеми з пластиком: дилема великого бізнесу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло