Капіталізація 100 найбільших компаній світу досягла рекордних $21 трлн

Капіталізація 100 найбільших компаній світу досягла рекордних $21 трлн

Збільшення капіталізації відбулося в основному завдяки американським компаніям

Капіталізація 100 найбільших компаній світу досягла рекордних $21 трлн
фото www.flickr.com/photos/throughtheeyesofgeek

Ринкова капіталізація 100 найбільших публічних компаній світу за 12 місяців (квітень 2018 – березень 2019 року) зросла на 5%, досягнувши рекордної позначки в $21 трлн. Про це свідчить рейтинг Global Top 100, який щорічно публікується PwC, передає «Інтерфакс».

Роком раніше зростання склало 15%.

Збільшення капіталізації відбулося в основному завдяки американським компаніям, в той час як представники Китаю і Європи скоротили ринкову вартість

У першій десятці світових компаній за рівнем капіталізації, як і раніше домінують представники технологічної галузі та сектора онлайн-торгівлі – це Microsoft, Apple, Amazon, Alphabet, а також Facebook, Alibaba і Tencent.

Ось уже п'ятий рік поспіль на частку США припадає більше половини (54) компаній Global Top 100. При цьому зростання їх капіталізації склало 9%, що вище середнього показника рейтингу. Частка американських компаній в загальносвітовому обсязі ринкової капіталізації становить 63% (у попередньому Global Top 100 – 61%).

Китай, як і раніше, зберігає друге місце в Global Top 100 за обсягами ринкової капіталізації, незважаючи на те, що його результат знизився на 4% за останні 12 місяців через загострення протиріч в сфері зовнішньої торгівлі і відповідної зміни настроїв на ринку.

Поточне положення сильно контрастує з ситуацією попереднього року, коли капіталізація китайських фірм зросла на 57%, при цьому три нові компанії з цієї країни були включені в рейтинг Global Top 100, а дві увійшли в його першу десятку.

«Ймовірно, поточні геополітичні проблеми, включаючи невизначеність з умовами виходу Великобританії з Євросоюзу, позначилися на результатах європейських компаній в рейтингу за рік, що закінчився 31 березня 2019 року. Три компанії з Європи покинули список 100 провідних компаній світу. В цілому ринкова капіталізація входять в рейтинг європейських компаній знизилася на 5%», – говориться в огляді.

При цьому тенденції розвитку компаній в країнах за межами США, Китаю і ЄС кілька більш позитивні: їх ринкова капіталізація зросла на 22%.

Вперше в рейтинг 100 провідних компаній світу увійшли представники Індії і Саудівської Аравії. Індійські компанії показали найкращі результати серед всіх країн: незважаючи на те, що до рейтингу увійшли всього дві індійські компанії, їх капіталізація зросла на $63 млрд (37%).

Частка технологічного сектора залишилася найбільшою за розміром ринкової капіталізації в списку Global Top 100. За ним слідує фінансовий сектор, а замикає трійку охорону здоров'я. Темпи збільшення капіталізації компаній охорони здоров'я, споживчих послуг і телекомунікацій (15%) обігнали показник технологічного сектора (6%). Компанії фінансового сектора стали найслабшою галуззю в рейтингу, продемонструвавши зниження ринкової капіталізації на 3%.

«Що стосується приватного бізнесу, то вартість 100 провідних «компаній-єдинорогів» (стартапів вартістю вище $1 млрд) виросла за 12 місяців на 6%, до $815 млрд станом на 31 березня 2019 року, що в цілому відповідає показникам їх конкурентів з публічного сектора. Майже половина (48%) з 100 провідних «єдинорогів» знаходяться в США, що також відповідає результатам Global Top 100», – відзначають в PwC.

Слід зазначити, що на частку Китаю припадає близько 30% «компаній-єдинорогів» на ринку, як за загальною кількістю, так і з точки зору вартості бізнесу. Цей показник значно перевищує частку китайських компаній в Global Top 100. Згодом можна очікувати, що їх присутність в цьому рейтингу розшириться, оскільки «єдинороги» мають значний потенціал для проведення IPO і здійснення операцій злиття і поглинання, наголошується в огляді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті