Apple буде судитися зі стартапом, який створює копії iOS

Apple буде судитися зі стартапом, який створює копії iOS

Corellium стверджує, що випускає копії ОС виключно з метою дослідження їх на предмет вразливостей

Apple буде судитися зі стартапом, який створює копії iOS
фото DR

Американська технокомпанія Apple подала позов про порушення авторських прав до компанії Corellium, яка розробляє віртуальні копії операційної системи iOS, повідомляє Forbes.

Apple просить суд заборонити відповідачу продавати копії iOS і знищити вже випущені, зобов'язати його повідомити клієнтів про те, що вони порушують авторські права Apple, а також відшкодувати компанії упущену вигоду. Суму збитків Apple не розкриває, пише видання.

Стартап Corellium займається розробками в сфері кібербезпеки. Він створює віртуальні копії нових версій iOS, як тільки вони виходять. Компанія стверджує, що її продукція призначена для технічних фахівців, які можуть швидше і простіше знаходити баги в програмному забезпеченні Apple. Її технологія дозволяє при необхідності призупинити роботу операційної системи і вивчити код.

Apple в своєму позові заявляє, що підтримує «сумлінні дослідження в галузі безпеки». Компанія нагадала, що нещодавно запропонувала нагороду за виявлені вразливості в розмірі $1 млн.

Але Corellium, на думку Apple, незаконно продає вкрадену інформацію всім бажаючим, а її клієнти можуть скористатися вразливостями iOS в своїх цілях. У позові також наголошується, що стартап не отримував необхідну ліцензію або дозвіл від виробника iPhone.

«Діяльність Corellium явно порушує авторські права Apple, – йдеться в позові Apple. – Corellium скопіював усе: код, графічний інтерфейс, іконки – все це в найдрібніших деталях. У Corellium немає ніяких прав на продаж продукту, що дозволяє створювати відверто бездоганні копії пристроїв Apple для всіх, хто готовий платити».

Коментар від Corellium отримати поки що не вдалося.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті