Ісландія вшанувала пам’ять першого «померлого» льодовика
Він розстанув через зміни клімату

Ісландія вшанувала пам’ять першого льодовика, який розтанув через зміни клімату. Про це пише BBC.
Льодовик Окйокулль офіційно оголосили «померлим» у 2014 році, коли він суттєво зменшився у розмірах.
Церемонію вшанування пам’яті льодовика відвідали прем’єр-міністр Ісландії Катрін Якобсдоуттір, міністр навколишнього середовища Гудмундур Інгі Гудбрандссон, а також колишня президентка Ірландії Мері Робінсон.
Під час церемонії було встановлено табличку на вулкані, де колись розташовувався льодовик.
«Ок – перший ісландський льодовик, який втратив свій статус льодовика. Як очікується, у наступні 200 років така ж доля чекає на всі наші льодовики. Цей монумент – щоб підтвердити, що ми знаємо, що відбувається і що треба зробити. Тільки ти знаєш, чи ми зробимо це», – сказано в посланні.
Додамо, що в 2018 році Міжурядова панель зі змін клімату попередила, що при збереженні поточного рівня викидів діоксиду вуглецю Земля може нагрітись на 1,5 градуса за Цельсієм у найближчі десятиліття.
У звіті вчених було сказано, що поверхня Землі вже нагрілася на один градус – цього виявилось достатньо, щоб підняти рівень океанів і спровокувати танення льодовиків, смертоносні урагани, повені та посухи.
За збереження таких темпів, вважають науковці, температура може зрости врешті-решт на 3–4 градуси, що зробить планету непридатною для життя людей.
Раніше Mind писав, що аномальна спека в Європі погрожує льодовикам Гренландії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].