В Фінляндії розкрили наймасштабнішу схему з відмивання російських грошей
Мова йде про відмивання 130-140 млн євро, які на думку поліції, належать російському організованому злочинному угрупованню

Центральна кримінальна поліція Фінляндії розкрила найбільшу схему з відмивання грошей і пред’явила обвинувачення двом естонцям у відмивання 130-140 млн євро. Про це повідомляє Yle.
За даними видання, поліція вважає, що гроші належать російському організованому злочинному угрупованню. Представників угруповання, однак, не вдалося притягти в Фінляндії до відповідальності.
За словами інспектора кримінальної поліції Ярмо Койстінена, мова йде, судячи з усього, про найбільший в історії Фінляндії випадок з відмиванням грошей.
Зазначається,що кошти відмивались через фінську будівельну компанію
Поліція почала розслідувати справу в 2014 році. Під підозру потрапила діяльність фінської будівельної фірми HTR Talonrakennus Oy.
Компанією управляли два естонця. У 2014 році на рахунки фірми в банках Nordea і Danske Bank всього за кілька місяців було перераховано понад 6,5 млрд рублів (близько 140 млн євро).
«Заяву про підозрілі перекази поліція отримала від банків», – повідомив Койстінен.
Обвинувачені естонці свою провину заперечують. На поліцейських допитах вони розповіли, що гроші пов'язані з проектом будівництва доріг в російській Карелії.
Слідство виявило, що гроші належать підставним російським компаніям і взяті з банків, які були в Росії закриті за підозрою у відмиванні грошей.
Нагадаємо: в червні цього року прокуратура Данії провела обшуки в місцевій штаб-квартирі Nordea у зв’язку з новими деталями у розслідуванні відмивання коштів найбільшим в регіоні банком.
Як повідомлялось, естонський філіал Danske Bank підозрюється у сприянні масштабному відмиванню грошей. Через нього в 2007-2015 роках пройшло близько 200 млрд євро сумнівного походження. Частина цих коштів надійшла з Росії та інших колишніх республік СРСР. Підозри у відмиванні грошей в Danske Bank розслідуються в Данії, Естонії, Великобританії, Франції, Німеччині та США.
У лютому цього року Danske Bank повідомив про припинення своєї діяльності в країнах Балтії і Росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].