Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
В Фінляндії розкрили наймасштабнішу схему з відмивання російських грошей

В Фінляндії розкрили наймасштабнішу схему з відмивання російських грошей

Мова йде про відмивання 130-140 млн євро, які на думку поліції, належать російському організованому злочинному угрупованню

В Фінляндії розкрили наймасштабнішу схему з відмивання російських грошей
фото www.flickr.com/photos/149561324@N03

Центральна кримінальна поліція Фінляндії розкрила найбільшу схему з відмивання грошей і пред’явила обвинувачення двом естонцям у відмивання 130-140 млн євро. Про це повідомляє Yle.

За даними видання, поліція вважає, що гроші належать російському організованому злочинному угрупованню. Представників угруповання, однак, не вдалося притягти в Фінляндії до відповідальності.

За словами інспектора кримінальної поліції Ярмо Койстінена, мова йде, судячи з усього, про найбільший в історії Фінляндії випадок з відмиванням грошей.

Зазначається,що кошти відмивались через фінську будівельну компанію

Поліція почала розслідувати справу в 2014 році. Під підозру потрапила діяльність фінської будівельної фірми HTR Talonrakennus Oy.

Компанією управляли два естонця. У 2014 році на рахунки фірми в банках Nordea і Danske Bank всього за кілька місяців було перераховано понад 6,5 млрд рублів (близько 140 млн євро).

«Заяву про підозрілі перекази поліція отримала від банків», – повідомив Койстінен.

Обвинувачені естонці свою провину заперечують. На поліцейських допитах вони розповіли, що гроші пов'язані з проектом будівництва доріг в російській Карелії.

Слідство виявило, що гроші належать підставним російським компаніям і взяті з банків, які були в Росії закриті за підозрою у відмиванні грошей.

Нагадаємо: в червні цього року прокуратура Данії провела обшуки в місцевій штаб-квартирі Nordea у зв’язку з новими деталями у розслідуванні відмивання коштів найбільшим в регіоні банком. 

Як повідомлялось, естонський філіал Danske Bank підозрюється у сприянні масштабному відмиванню грошей. Через нього в 2007-2015 роках пройшло близько 200 млрд євро сумнівного походження. Частина цих коштів надійшла з Росії та інших колишніх республік СРСР. Підозри у відмиванні грошей в Danske Bank розслідуються в Данії, Естонії, Великобританії, Франції, Німеччині та США.

У лютому цього року Danske Bank повідомив про припинення своєї діяльності в країнах Балтії і Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті