Держгідрографія проводить дослідження на річці Прип’ять
Результати досліджень використовуватимуть для створення нових маршрутів відвідування Чорнобильського заповідника

Держгідрографія спільно з Науковим гідрофізичним центром НАН України та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником з 8 до 21 серпня проводить експедиційні дослідження в акваторіях річки Прип’ять. Про це повідомляє прес-служба Держгідрографії.
Результати цих наукових досліджень використовуватимуть для створення нових маршрутів відвідування Заповідника.
Об’єктом досліджень є акваторія головного навігаційного фарватеру річки Прип’ять від 30 км до 62 км (у межах заповідника). Дослідження виконуються з використанням спеціалізованого судна «Дельфін» та маломірного судна Aqua Spirit.
Під час експедиції виконуються гідрографічні, гідроакустичні, гідрологічні дослідження, а також радіаційно-екологічний моніторинг, який надасть можливість вивчити радіаційний та екологічний стан річки Прип’ять.
Науковці з використанням однопроменевого ехолота зможуть визначити та підтвердити сучасне розташування суднового ходу річки Прип’ять, виявити зміни загального рельєфу дна русла річки, установити характер і розташування навігаційних небезпек.
Серед основних завдань гідроакустичних досліджень важливе місце займає аналіз характеру та динаміки основних факторів седиментації дистанційними методами. А гідрологічні дослідження дозволять вивчити характер і силу течій та фізичних і динамічних характеристик русла річки.
Отримані результати наукових досліджень використовуватимуть для створення нових маршрутів відвідування Чорнобильського заповідника, зокрема маршруту з використанням водних шляхів, з облаштуванням відповідних контрольно-пропускних пунктів та візит-майданчиків.
Крім того, їх використовуватимуть у процесі прогнозування екологічного стану русла річки, змін геологічної побудови рельєфу дна, коректури річкових карт і посібників для плавання, а також при розробці рекомендацій для безпечного судноводіння, планування днопоглиблювальних робіт, при розробці туристичних маршрутів Заповідника, формуванні та поповненні бази океанографічних даних, яка формується в рамках створення гідрографічного фрагмента автоматизованого банку цифрових океанографічних даних спільно з Мінінфраструктури, Морською адміністрацією та НАН України.
Нагадаємо: у липні Кабінет міністрів схвалив розпорядження про підписання угоди між урядом, ЄБРР та Держатомрегулювання, який передбачає збільшення обсягу фінансування ЄБРР проекту з введення в експлуатацію нового сховища відпрацьованого ядерного палива на Чорнобильській АЕС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].