Трамп планує скасувати отримання громадянства США за правом народження

Трамп планує скасувати отримання громадянства США за правом народження

Експерти стверджують, що такий крок буде суперечити Конституції США

Трамп планує скасувати отримання громадянства США за правом народження
фото Shutterstock

Президент Дональд Трамп заявив в середу, що його адміністрація серйозно розглядає питання про припинення права на громадянство Сполучених Штатів для дітей негромадян, народжених в США, і людей, які нелегально іммігрували до Сполучених Штатів. Про це пише Reuters.

«Ми дуже серйозно ставимося до цього. Ви перетинаєте кордон, народжуєте дитину – і вітаємо, дитина тепер громадянин США... Це відверто смішно», – сказав Трамп журналістам на брифінгу поблизу Білого дому.

У жовтні 2018 року президент республіки заявив новинному веб-сайту Axios, що він скасує «громадянство по праву народження», видавши відповідне розпорядження. Експерти кажуть, що такий крок буде суперечити Конституції США.

14-а поправка до Конституції, прийнята після громадянської війни, гарантує, що темношкірі американці мають такі ж цивільні права, як і білі: громадянство надається «всім особам, що народилися в Сполучених Штатах».

Відтоді цю поправку зазвичай інтерпретують як надання громадянства більшості людей, що народилися в Сполучених Штатах, незалежно від того, чи є їхні батьки американськими громадянами і чи законно проживають в США.

Трамп зробив боротьбу з імміграцією центральним пунктом своєї президентської кампанії і кампанії з переобрання на другий термін, але надто радикальні розпорядження адміністрації були заблоковані судами.

Нагадаємо, згідно з дослідженням, майже половину великих компаній у США заснували мігранти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію