АМКУ оштрафував «МДС» на 2,3 млн грн за змову у торгах «Укрзалізниці»

АМКУ оштрафував «МДС» на 2,3 млн грн за змову у торгах «Укрзалізниці»

Змова на торгах була між «МДС» та «ЕВК», проте провадження у відношення «ЕВК» закрито у зв'язку з припиненням діяльності цього підприємства

АМКУ оштрафував 	«МДС» на 2,3 млн грн за змову у торгах 	«Укрзалізниці»
Фото: pixabay.com

Антимонопольний комітет (АМКУ) визнав компанії «ЕВК» і «МДС» винними в змові на торгах із закупівлі запасних частин для пасажирських вагонів «Укрзалізниці» та оштрафував одну з них на 2,3 млн грн. Про це повідомляє finance.ua.

Обидві компанії запропонували Укрзалізниці продукцію німецької фірми «Євак ГмбХ». При цьому: подали свої пропозиції на тендер одночасно, користувалися при подачі однією IP-адресою, надали однакові документи, переклад документації з німецького здійснили в одній фірмі в Дніпрі. Також вони занизили цінова пропозиції на однаковий коефіцієнт. 

При цьому компанія «ЕВК» надавала безпроцентну фінансову допомогу товариству «МДС».

Тимчасова адміністратівана колегія АМКУ встановила порушення закону  «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

На ТОВ «Науково-виробниче об'єднання« МДС »(сьогодні діє під назвою ТОВ« БудАктив ») накладено штраф в розмірі 2,35 млн грн. У відношенні «ЕВК» провадження закрито у зв'язку з припиненням діяльності цього підприємства.

Нагадаємо: восени «Укрзалізниця» оголосить тендер для закупівлі пального на весь 2020 рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію