Жертви торгової війни: відмова Китаю від с/г продукції з США потопила фермерів Північної Дакоти
Приклад штату ілюструє збитки для країни від торгової війни з Китаєм

Американський штат Північна Дакота, що знаходиться на крайньому північно-західному краю фермерського пояса США, поряд з тихоокеанськими портами, робить більшу ставку на експорт сої в Китай, ніж будь-який інший штат. Тут було витрачено мільйони на інфраструктуру для зберігання зерна і транспортування його по залізниці, за останні 20 років обсіг поставок сої збільшився в 5 разів.
Тепер, коли Китай відмовився від сільськогосподарської продукції з США, фермери Дакоти, які до речі підтримали Трампа на президентських виборах 2016 року, втратили свого найбільшого клієнта. Їх приклад яскраво ілюструє збитки для країни від торгової війни з Китаєм, пише Reuters.
Інші штати далі на південь і схід можуть перекинути надлишок сої на інші ринки, такі як Мексика і Європа. Там також є більше переробних заводів для виробництва соєвого борошна.
Для Північної Дакоти втрата Китаю, який купував 70% всієї сої, знищила основне джерело доходу.
«Північна Дакота, мабуть, найбільше постраждала від торгової ситуації з Китаєм», – сказав Джим Саттер, гендиректор Ради з експорту сої в США.
Китай закрив двері для всієї с/г продукції в США 5 серпня після того, як Трамп посилив конфлікт погрозами ввести додаткові тарифи на весь обсяг китайського імпорту на $300 млрд, причому на деякі товари – вже з 1 вересня.
Фермери покладалися на компенсаційні виплати, на які адміністрація Трампа пообіцяла виділити $28 млрд, але були розчаровані ставками платежів для Північної Дакоти.
Крім фермерів постраждали і залізничні перевізники, які зазвичай відправляють сою з Північної Дакоти на експортні термінали Тихоокеанських портів. Тепер вони безуспішно намагаються заповнити дефіцит, перевозячи кукурудзу, пшеницю та інші культури з обмеженим попитом і нижчою рентабельністю.
Більше про торгову війну та місце в ній України – в матеріалі Mind «Світова торгова війна: на які ймовірні сценарії розвитку подій варто очікувати».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].