Жертви торгової війни: відмова Китаю від с/г продукції з США потопила фермерів Північної Дакоти

Жертви торгової війни: відмова Китаю від с/г продукції з США потопила фермерів Північної Дакоти

Приклад штату ілюструє збитки для країни від торгової війни з Китаєм

Жертви торгової війни: відмова Китаю від с/г продукції з США потопила фермерів Північної Дакоти
фото pixabay.com

Американський штат Північна Дакота, що знаходиться на крайньому північно-західному краю фермерського пояса США, поряд з тихоокеанськими портами, робить більшу ставку на експорт сої в Китай, ніж будь-який інший штат. Тут було витрачено мільйони на інфраструктуру для зберігання зерна і транспортування його по залізниці, за останні 20 років обсіг поставок сої збільшився в 5 разів.

Тепер, коли Китай відмовився від сільськогосподарської продукції з США, фермери Дакоти, які до речі підтримали Трампа на президентських виборах 2016 року, втратили свого найбільшого клієнта. Їх приклад яскраво ілюструє збитки для країни від торгової війни з Китаєм, пише Reuters.

Інші штати далі на південь і схід можуть перекинути надлишок сої на інші ринки, такі як Мексика і Європа. Там також є більше переробних заводів для виробництва соєвого борошна.

Для Північної Дакоти втрата Китаю, який купував 70% всієї сої, знищила основне джерело доходу.

«Північна Дакота, мабуть, найбільше постраждала від торгової ситуації з Китаєм», – сказав Джим Саттер, гендиректор Ради з експорту сої в США.

Китай закрив двері для всієї с/г продукції в США 5 серпня після того, як Трамп посилив конфлікт погрозами ввести додаткові тарифи на весь обсяг китайського імпорту на $300 млрд, причому на деякі товари – вже з 1 вересня.

Фермери покладалися на компенсаційні виплати, на які адміністрація Трампа пообіцяла виділити $28 млрд, але були розчаровані ставками платежів для Північної Дакоти.

Крім фермерів постраждали і залізничні перевізники, які зазвичай відправляють сою з Північної Дакоти на експортні термінали Тихоокеанських портів. Тепер вони безуспішно намагаються заповнити дефіцит, перевозячи кукурудзу, пшеницю та інші культури з обмеженим попитом і нижчою рентабельністю.

Більше про торгову війну та місце в ній України – в матеріалі Mind «Світова торгова війна: на які ймовірні сценарії розвитку подій варто очікувати».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло