Новий глава правління Райффайзен Банк Аваль Писарук у 2015 році пішов з НБУ через кримінальну справу

Новий глава правління Райффайзен Банк Аваль Писарук у 2015 році пішов з НБУ через кримінальну справу

Правоохоронці розслідували розкрадання майже 500 млн грн через рахунки УПБ за сприяння банку НБУ «Розрахунковий центр»

Новий глава правління Райффайзен Банк Аваль Писарук у 2015 році пішов з НБУ через кримінальну справу
Фото: DR

Нещодавно призначений головою правління український дочірнього банку австрійської Raiffeisen Bank International Олександр Писарук який працював з МВФ, а перед тим посідав посаду заступника голови Національного банку з вересня 2014 року по грудень 2015 року, пішов з НБУ  через кримінальну справу. Тоді про це писало видання Forbes.

Зокрема, посилаючись на власні джерела у Національному банку, видання  писало, що «бажання Писарука піти із займаної посади пов’язане з кримінальною справою щодо розкрадання майже 500 млн грн через рахунки Українського Професійного Банку (УПБ) за сприяння банку НБУ «Розрахунковий центр».

Ця справа розслідувалася головним слідчим управлінням МВС у Києві (номер у ЄРДР 12015100000000490 від 27 травня 2015 року).

За даними видання, із заявою до правоохоронців звернувся голова правління однієї з установ, що постраждали. «Як вдалося з’ясувати, банк в цілому втратив на операціях з «Розрахунковим центром» та Українським Професійним  Банком близько 100 млн грн. Згідно наявної в розпорядженні редакції копії постанови про порушення кримінальної справи, міліція підозрює, що розкрадання банківських кредитів посадові особи провели у змові із менеджерами «Розрахункового центру», а  покриття збитків РЦ банки здійснили під тиском НБУ.  Загалом при банкрутстві УПБ постраждали ще близько 12 банків, а загальна сума їх  втрат склала майже 800 млн грн», – писав Forbes.

Нагадаємо, як повідомляв Mind 20 серпня 2019 року, український Райффайзен Банк Аваль змінив главу правління.

Олександра Писарук змінив на посаді Володимира Лавренчука, який керував Raiffeisen Bank Aval' протягом 14 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло