Захворіло у світі
6,542,851
Померло у світі
386,581
Вилікувалось у світі
2,830,133
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
CNBC озвучив власну версію вибуху під Сєвєродвінськом

CNBC озвучив власну версію вибуху під Сєвєродвінськом

Розвідка США вважає,що нового випробування не було, вибух стався, коли діставали раніше втрачену ракету з дна океану

CNBC озвучив власну версію вибуху під Сєвєродвінськом
фото www.flickr.com/photos/maleny_steve

Вибух на полігоні ВМС Росії, за даними американської розвідки, стався не на випробовуваннях, а під час спроби підняти ракету з радіоізотопним джерелом живлення з дна. У США вважають, що цю ракету було загублено під час попередніх випробувань. Про це повідомляє CNBC.

«Це не було новим запуском зброї, натомість це була місія з підняття загубленої під час попередніх навчань ракети», – сказало джерело телеканалу, знайоме з висновками розвідки.

«На одному із суден, яке брало участь у порятунку, відбувся вибух, який викликав реакцію в ядерному сердечнику ракети, що і призвело до витоку радіації»,- сказало інше джерело.

Про ймовірні загрози навколишньому середовищу або здоров'ю людей у звіті розвідки не повідомлялось.

Нагадаємо: російське державне ядерне агентство «Росатом» визнало, що 8 серпня на полігоні стався вибух під час випробувань, пов'язаних із запуском крилатої ракети з ядерною енергетичною установкою «Буревестник», яку НАТО класифікує як Skyfall. В результаті загинули принаймні семеро людей, ще кілька отримали поранення. В регіоні підвищився радіоактивний фон.

Ще в минулому році телеканалу вдалось дізнатись, що Росія готувала аналогічну операцію з підйому ракет з ядерною установкою з дна Баренцевого моря. В операції брало участь три судна, одне з яких було оснащено обладнанням для поводження з радіоактивними матеріалами з ядерного сердечника ракети.

Телеканал також додає, що «Буревестник» випробували одного разу на початку цього року, а також чотири рази в період з листопада 2017 по лютий 2018 років, кожне з випробувань завершувалось аварією.

США визначили,що найдовший випробувальний політ тривав трохи більше двох хвилин, а ракета пролетіла 22 милі, а потім над нею було втрачено контроль і вона впала. Найкоротше випробування тривало чотири секунди, ракета подолала п’ять миль.

Випробування показали, що ядро крилатої ракети з ядерним двигуном не вдалось запустити і, відповідно, зброя не змогла досягти певного визначеного результату, яким хвалився президент Владімір Путін.

Більш того, CBNC дізнався у березні,що Кремль буде виготовляти всього декілька видів такої зброї, тому що програма ще не пройшла успішних випробувань і є надто дорогою для розробки.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті