CNBC озвучив власну версію вибуху під Сєвєродвінськом
Розвідка США вважає,що нового випробування не було, вибух стався, коли діставали раніше втрачену ракету з дна океану

Вибух на полігоні ВМС Росії, за даними американської розвідки, стався не на випробовуваннях, а під час спроби підняти ракету з радіоізотопним джерелом живлення з дна. У США вважають, що цю ракету було загублено під час попередніх випробувань. Про це повідомляє CNBC.
«Це не було новим запуском зброї, натомість це була місія з підняття загубленої під час попередніх навчань ракети», – сказало джерело телеканалу, знайоме з висновками розвідки.
«На одному із суден, яке брало участь у порятунку, відбувся вибух, який викликав реакцію в ядерному сердечнику ракети, що і призвело до витоку радіації»,- сказало інше джерело.
Про ймовірні загрози навколишньому середовищу або здоров'ю людей у звіті розвідки не повідомлялось.
Нагадаємо: російське державне ядерне агентство «Росатом» визнало, що 8 серпня на полігоні стався вибух під час випробувань, пов'язаних із запуском крилатої ракети з ядерною енергетичною установкою «Буревестник», яку НАТО класифікує як Skyfall. В результаті загинули принаймні семеро людей, ще кілька отримали поранення. В регіоні підвищився радіоактивний фон.
Ще в минулому році телеканалу вдалось дізнатись, що Росія готувала аналогічну операцію з підйому ракет з ядерною установкою з дна Баренцевого моря. В операції брало участь три судна, одне з яких було оснащено обладнанням для поводження з радіоактивними матеріалами з ядерного сердечника ракети.
Телеканал також додає, що «Буревестник» випробували одного разу на початку цього року, а також чотири рази в період з листопада 2017 по лютий 2018 років, кожне з випробувань завершувалось аварією.
США визначили,що найдовший випробувальний політ тривав трохи більше двох хвилин, а ракета пролетіла 22 милі, а потім над нею було втрачено контроль і вона впала. Найкоротше випробування тривало чотири секунди, ракета подолала п’ять миль.
Випробування показали, що ядро крилатої ракети з ядерним двигуном не вдалось запустити і, відповідно, зброя не змогла досягти певного визначеного результату, яким хвалився президент Владімір Путін.
Більш того, CBNC дізнався у березні,що Кремль буде виготовляти всього декілька видів такої зброї, тому що програма ще не пройшла успішних випробувань і є надто дорогою для розробки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].