Через Brexit британська індустрія моди втратить понад $1 млрд

Через Brexit британська індустрія моди втратить понад $1 млрд

Компанії будуть змушені платити податок на додану вартість у кожній з 27 країн ЄС

Через Brexit британська індустрія моди втратить понад $1 млрд
фото pixabay.com

Вихід Великобританії з Євросоюзу без укладання угоди з Брюсселем обійдеться британській модній індустрії приблизно в $1,1 млрд, підрахувала некомерційна організація British Fashion Council, на дані якої посилається Forbes.

Зокрема, на бізнес вплинуть нові тарифи для міжнародних поставок, які з'являться через перехід на правила Світової організації торгівлі при торгівлі з європейськими країнами.

«Не зрозуміло, хто платитиме ці додаткові витрати – компанії чи споживачі», – підкреслює BFC.

Також зміняться тимчасові рамки, пов'язані з доставкою товарів. Неможливо конкурувати на міжнародному рівні, коли про кожну поставку необхідно за добу попереджати британську митну службу, вказує організація.

Крім того, Brexit без угоди вдарить по компаніях з точки зору логістики, тому що в них «немає чіткого розуміння» нових правил, пов'язаних з експортом та імпортом. Це ускладнює роботу в сфері оренди складів і роботи з портовими операторами, а також може викликати затримки в постачаннях, підкреслює BFC.

Нарешті, при торгівлі компанії будуть змушені платити податок на додану вартість у кожній з 27 країн ЄС, а не передавати ці кошти Євросоюзу в цілому.

British Fashion Council підкреслює, що модна індустрія Великобританії оцінюється в понад $38,6 млрд і забезпечує роботою 890 000 чоловік – майже стільки ж, скільки фінансовий сектор. Вказуючи на це, організація просить уряд не тільки добитися угоди з ЄС, а й надати доступ до фінансування, яке дозволить модному бізнесу продовжувати конкурувати на міжнародній арені після Brexit. Також владі слід консультуватися з представниками галузі та оцінювати, як ті чи інші рішення вплинуть саме на неї, вказує BFC.

Нагадаємо, в Єврокомісії постановили, що Великобританія повинна виплатити Євросоюзу десятки мільярдів євро боргів навіть у випадку Brexit без затвердження угоди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло