Захворіло у світі
5,851,494
Померло у світі
361,270
Вилікувалось у світі
2,445,181
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
Обсяг прихованих в офшорах грошей складає 8% світового ВВП – МВФ

Обсяг прихованих в офшорах грошей складає 8% світового ВВП – МВФ

За підрахунками, це складає $7 трлн, і велика частина цих коштів - надходження від злочинної діяльності

Обсяг прихованих в офшорах грошей складає 8% світового ВВП – МВФ
фото www.flickr.com/photos/florida_photo_guy

Якщо зменшити корупцію в світі на третину, уряди отримають 1 трильйон доларів. Такою оцінкою поділився в.о. голови МВФ Девід Ліптон в статті присвяченій темному боку світової економіки, передає Радіо Свобода.

 $7 трлн приватних статків, що дорівнює 8% світового ВВП, заховано в офшорах, і велика частина цих коштів – надходження від злочинної діяльності, пише Ліптон.

Корупція шкодить економічному розвиткові, наголошує посадовець. Він відзначає, що серед країн з низьким доходом, частина бюджету, що йде на освіту та охорону здоров'я – на третину менше там, де більше корупція. Відповідно, ефективність державних соціальних витрат в таких країнах зменшується.

Новими викликами для правоохоронців та урядів в сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму стали зловживання в сфері криптовалют, цифрових фінансових технологій та кіберзлочинність. Ліптон наводить приклад так званої «темної мережі», де відбувається торгівля вкраденими документами посвідчення особи, зброєю та наркотиками.

В МВФ наголосили, що ефективним методом боротьби проти відмивання коштів та фінансування тероризму є неухильне впровадження відповідної економічної політики та дотримання верховенства права і закликали країни до постійної та копіткої роботи з покращення управління економікою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті