Вищий антикорупційний суд України почав роботу

Вищий антикорупційний суд України почав роботу

Зеленський пообіцяв, що судді не займатимуться дрібними справами, а боротимуться із ТОП-корупцією

Этот материал также доступен на русском
Вищий антикорупційний суд України почав роботу
Президент Володимир Зеленський
Фото: УНІАН\ Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський пообіцяв членам Вищого антикорупційного суду посприяти тому, щоб ВАКС займався розглядом справ щодо ТОП-чиновників та  ТОП-корупціонерів, а не розглядом дрібних справ. Про це він заявив, відкриваючи  роботу ВАКС, передає кореспондент Mind.

«Ви краще за мене знаєте, які очікування у суспільства від вашої роботи, від роботи самого Вищого антикорупційного суду. Перед вами сьогодні дійсно великий виклик і це не просто повернення громадянам вкраденого через покарання ТОП-чиновників, ТОП-корупціонерів нашої країни. Це повернення громадянам відчуття і віри в те, що дійсно в Україні є справедливість», – сказав Зеленський.

Він зазначив, що на сьогодні не всі проблеми вже є вирішеними і лишається актуальною проблема, коли «дехто на законодавчому рівні… постарався, щоб усю вашу роботу можна було заблокувати, іншими словами «завалити» тисячами дрібних справ. Дехто дуже хотів, щоб ви щодня займались такими працями, як … якийсь сільський голова, який якось не так витратив 200 грн, і таких справ дуже багато. Це все для того робилось для того, щоб гучні справи корупціонерів залишались в тіні в довгому ящику».

За словами Зеленського, Верховна Рада зі свого боку зробить все, на законодавчому рівні, щоб ВАСУ займався розглядом дійсно гучних справ.

«Знаю, що ви очікуєте понад 200 гучних справ з розкраданнями і зі страшною дією корупціонерів, ТОП-чиновників, і ми допоможемо щоб ви вільно розглядали ці справи і ці всі люди дійсно були покарані», – сказав президент.

«За попередніми підрахунками Державної судової адміністрації України дійсно з місцевих загальних судів до Вищого антикорупційного суду повинні надійти понад 3000 кримінальних проваджень, з яких лише 190 це ті, по яких досудове розслідування закінчувала Національне антикорупційне бюро України під процесуальним керівництвом Спецілізованої антикорупційної прокуратури», – зазначила голова ВАСК Олена Танасевич.

Вона зазначила, що місія Вищого антикорупційного суду полягає в здійсненні правосуддя щодо кримінальних проваджень – корупційних та пов’язаних з ними злочинів. До компетенції Вищого антикорупційного суду віднесені 22 склади злочинів, за тієї умови, що вони здійснені спеціальним суб’єктом та розмір шкоди перевищує 500 000 грн. Юристикція Віщого антикорупційного суду розповсюджується на всю Україну.

Також Танасевич  зазначила що у Вищому антикорупційному суді працюватимуть 6 слідчих суддів, які на стадії досудового розслідування здійснюватимуть судовийконтроль за дотриманням прав та свобод людини.

«Сформовано у  першій інстанції 7 колегій, які здійснюватимуть судовий розгляд кримінальних проваджень по суті. В Апеляційній палаті функціонуватимуть 4 колегії, які здійснюватимуть апеляційний перегляд рішень суду першої інстанції», – зазначила Танасевич. 

Деталі та ризики роботи ВАСК читайте в матеріалі Mind: «Антикорупціонери в законі: чого не вистачає ВАСУ для ефективної роботи «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті