НКРЗІ затвердила прохання «Укрпошти» про підвищення тарифів на відправку листів і посилок з наступного року

НКРЗІ затвердила прохання «Укрпошти» про підвищення тарифів на відправку листів і посилок з наступного року

Головною причиною підвищення тарифів «Укрпошта» називає збільшення витрат на зарплату, яка становить найбільшу питому вагу в структурі витрат, – близько 70%

НКРЗІ затвердила прохання 	«Укрпошти» про підвищення тарифів на відправку листів і посилок з наступного року
Фото: pixabay.com

Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ)  затвердила прохання голови «Укрпошти» Ігоря Смілянського  про підвищення тарифів на відправку листів і посилок з наступного року (на 24,7% в межах області). Про це повідомляє Ліга.

Головною причиною підвищення тарифів «Укрпошта» називає збільшення витрат на зарплату, яка становить найбільшу питому вагу в структурі витрат, – близько 70%. А так як мінімальна зарплатня в наступному році виросте, виростуть і виплати.

За словами Смілянського, поява нових реєстрів (наприклад, реєстру адрес), можливо, і збільшить кореспонденцію, але якщо дивитися на 5 років вперед, то все очевидно. Листів буде менше. Тим більше що прем'єр-міністр Олексій Гончарук нещодавно заявив, що не буде більше ніяких паперових пересилань між держструктурами.

«Тренд – він зрозумілий. Ми повинні робити фокус на посилках і ми це робимо. Так побудовані формули (коефіцієнтів в тарифі), що на важких посилках ми дорожче «Нової Пошти». Зрозуміло, що ніхто не користується цими послугами ... Ми б знизили, але формули побудовані так, що ми не можемо її вручну підкрутити», – говорить Смілянський.

Також Смілянсткий прокоментував перспективи інвестицій в «Укрпошту».

«У нас є пропозиції від відомих міжнародних фінансових інститутів. Вони готові вкладати в Укрпошту $100 млн в автоматизовані сортувальні центри. Це вперше в історії, ніколи таких інвестицій не бачила Укрпошта», – уточнив Смілянський.

Смілянський розповів, що замість 35 центрів «Укрпошта» повинна буде мати 8, але автоматизованих. Там буде обладнання, які дозволить краще контролювати і вагу і розмір відправлень. Цього року вся інвестиційна програма «Укрпошти» склала всього 88 млн грн, амортизація в цьому році була 330 млн.

«Тобто ми тупо проїли, все що ми заробили, так як повинні були покривати дефіцит дотаційного тарифу», – уточнює глава компанії.

Нагадаємо: «Укрпошта» знову піднімає тарифи на доставку преси на 15%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті