Смолій: зниження політичних ризиків сприятиме активізації переговорів з МВФ щодо нової програми співпраці

Смолій: зниження політичних ризиків сприятиме активізації переговорів з МВФ щодо нової програми співпраці

Проте зовнішні загрози фінансовій стабільност України зберігаються

Смолій: зниження політичних ризиків сприятиме активізації переговорів з МВФ щодо нової програми співпраці
Голова НБУ Яків Смолій
Фото: УНІАН\ Яків Смолій

Голова Національного банку (НБУ) Яків Смолій вважає, що переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо нової програми співпраці можуть активізуватися завдяки зниженню політичних ризиків, що спричинив початок роботи нової Верховної Ради та уряду. Про це Смолій повідомив під час брифінгу, передає кореспондент Mind.

«Внутрішні політичні ризики для зниження інфляції до цілі послабилися разом з початком роботи Верховної Ради нового скликання та формуванням нового уряду. Це відкриває можливість для активізації переговорів з Міжнародним валютним фондом щодо нової програми співпраці», – зазначив Смолій.

Попри це зберігаються загрози фінансовій стабільності, пов’язані з перебігом судових процесів щодо рішень держави, спрямованих на оздоровлення банківського сектору.

Також не втрачають актуальностиі ризики зовнішнього походження: припинення транзиту газу з Росії територією України з початку 2020 року, посилення торговельних війн та підвищення турбулентності на глобальних фінансових ринках та ескалація військового конфлікту та нові торговельні обмеження з боку Росії.

Однак в подальшому цикл пом'якшення монетарної політики продовжиться за умови стійкого уповільнення інфляції до цілі 5%. 

При тому темп зниження облікової ставки до нейтрального рівня у 8% буде залежати як від зовнішніх, так і від внутрішніх ризиків

«Ми бачимо можливості для швидшого зниження облікової ставки за умови прискорення реалізації структурних реформ. Також важливою передумовою є стійке уповільнення інфляції до цілі. Натомість, у разі реалізації проінфляційних ризиків, зокрема через збереження тиску з боку попиту, процес пом'якшення монетарної політики буде більш поступовим», – сказав Смолій.

Раніше Mind повідомляв, що прибуття місії МВФ очікується у вересні цього року. Візит відбуеться з 10 по 24 вересня.

Нагадаймо: місія МВФ працювала в Україні у травні цього року, проте поїхала без рекомендацій щодо виділення чергового траншу.

За кілька днів роботи Фонд повідомив, що  МВФ готовий відновити тісну співпрацю з Україною після виборів до Верховної Ради і призначення нового уряду.

Крім того, 29 травня президент Володимир Зеленський провів зустріч з представниками місії Міжнародного валютного фонду. Під час зустрічі обговорювали підготовку до укладання нового договору про співпрацю.

Представник президента України в Кабінеті міністрів Андрій Герус повідомив, що з вересня поновляться переговори про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті