Суд відмовив ПАТ «Азот» в анулюванні договору переведення боргу, укладеного з «Черкасиобленерго»

Суд відмовив ПАТ «Азот» в анулюванні договору переведення боргу, укладеного з «Черкасиобленерго»

Фактично суд підтвердив законність дій НАБУ у боротьбі з позбавленням держави значних активів

Суд відмовив ПАТ «Азот» в анулюванні договору переведення боргу, укладеного з «Черкасиобленерго»
Фото: УНІАН

Верховний Суд відмовив у задоволенні заяви ПАТ «Азот» про перегляд за виключними обставинами та скасуванні судового рішення про анулювання договору переведення боргу, укладеного з ПАТ «Черкасиобленерго».  Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«За згаданим договором, ПАТ «Черкасиобленерго» втратило право вимагати від ПАТ «Азот» сплати коштів за продану електроенергію на суму понад 47 млн грн. Однак, за ініціативи Національного бюро договір визнано недійсним ще у березні 2017 року, чим створено передумови для отримання обленерго зазначених коштів», – йдеться в повідомленні.

Перегляд судового рішення ПАТ «Азот» ініціювало у зв’язку з ухваленням Конституційним Судом рішення про визнання неконституційним пункт 13 частину 1 статті 17 закону «Про Національне антикорупційне бюро України», яке позбавило Національне бюро ефективного інструмента у боротьбі з корупційними схемами на держпідприємствах та поставило під загрозу судові рішення, якими вже було визнано недійсними угоди на суму 6,39 млрд грн.

«Проте Верховний Суд зазначив, що таке рішення КСУ не є підставою для скасування вже ухвалених судових рішень у справі за позовом НАБУ. Таким чином Верховний Суд підтвердив законність дій Національного бюро у боротьбі з протиправним позбавленням держави значних активів шляхом укладення незаконних угод та забезпечив захист інтересів держави від неправомірних дій певних осіб», – вважають у НАБУ.

Нагадаємо, як писав Mind 5 вересня 2019 року. Антимонопольний комітет (АМКУ) ухвалив рішення примусово поділити групу компаній Ostchem Дмитра Фірташа у частині виробників азотних мінеральних добрив та накласти на «НФ Трейдінг Україна» штраф у розмірі 107 млн грн.

АМКУ встановив, що група компаній у складі заводів-виробників ПАТ «Азот», ПрАТ «Рівнеазот», ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання азот» та оптової торговельної компанії ТОВ «НФ Трейдінг Україна» зловживала монопольним становищем на ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив впродовж 2014-2017 років.

Раніше Mind писав, що правоохоронцями проводиться розслідування зловживання службовим становищем службовими особами ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот».

Відповідно до заяви відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС України здійснюється виконання судового рішення про стягнення з ПАТ «Азот» на користь ПАТ «Черкасиобленерго» заборгованості на загальну суму 1,276 млрд грн. У ході виконавчого провадження службові особи ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот», зловживаючи службовим становищем, уклали мирову угоду щодо розстрочення 1,276 млрд грн боргу «Азот» на користь «Черкасиобленерго» та його виплату частинами на рахунок зі спеціальним режимом використання згідно з графіком у період з квітня 2019 року по березень 2027 року.

При цьому умови угоди сформульовано таким чином, що вона фактично не може бути виконана через зміну моделі ринку електроенергії України з 1 липня 2019 року, припинення використання рахунків зі спеціальним режимом та припинення діяльності обленерго у якості постачальника електроенергії. Крім того, графік погашення заборгованості складено таким чином, що у перші 4 роки вона підлягає погашенню лише на суму 4,7 млн грн на місяць, а інфляційні втрати підлягають виплаті у 2027 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло