Серед країн Євросоюзу виникли протиріччя щодо санкцій проти Росії – президент Литви
Деякі країни можуть поставити під сумнів введені проти Росії санкції

У Євросоюзі досі не вироблено єдиної позиції щодо Росії, а деякі країни в майбутньому можуть поставити під сумнів введені проти Москви санкції. Про це в інтерв'ю Politico заявив президент Литви Гітанас Науседа, пише РБК.
Такі настрої можуть вплинути на продовження діючих щодо Росії обмежень, наголосив Науседа. Він закликав колег «знайти спільний знаменник стосовно Росії».
«У нас немає єдиної позиції щодо Росії в Євросоюзі, – зазначив він. – Поки що я не можу зробити ніяких остаточних висновків ».
Литовський лідер вважає, що Європа повинна мати єдину і однозначну точку зору щодо політики Москви.
«Позиція Литви дуже ясна. Ми дуже близько розташовані до кордону, ми дуже добре знаємо Росію. Для нас її поведінка дійсно становить загрозу, і я думаю, що Польща і країни Балтії розділять нашу думку», – зазначив він.
Литовський президент вважає, що ситуація загалом погіршується, а не покращується.
Нагадаємо, 4 вересня в Євросоюзі домовилися продовжити індивідуальні санкції проти російських фізосіб і організацій ще на півроку, до 15 березня 2020 року. Саме рішення про продовження обмежень європарламентарі повинні прийняти протягом кількох тижнів. В організації зазначили, що опрацьовували ідею скорегувати режим санкцій проти Росії, проте визнали її не виправданою в нинішніх умовах.
Індивідуальні санкції ЄС включають в себе замороження активів, а також обмеження на в'їзд на територію блоку. Вони діють стосовно 170 фізичних та 44 юридичних осіб з Росії.
Крім індивідуальних санкцій є також економічні антиросійські санкції. Вони зачіпають російський енергетичний, фінансовий і оборонний сектори. Їх також продовжили до 31 січня 2020 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].