Удар по Вашингтону: Китай інвестує $280 млрд в нафтогазовий сектор Ірану
Китай отримає знижку у 32% на іранські нафту, газ та нафтохімію, Тегеран зможе збільшити добування на трьох своїх найбільших родовищах

Китай має намір інвестувати $280 млрд в нафтовий, газовий та нафтохімічний сектори Ірану, незважаючи на санкції проти Тегерану впроваджені США. Про це повідомляє MiddleEastMonitor.
Високопоставлене джерело, пов’язане х Міністерством нафти Ірану заявило, що ці величезні інвестиції є ключовим моментом в новій угоді між двома країнами.
Зазначається,що Пекін зобов’язався інвестувати $120 млрд в нафтовий сектор Ірану і промислову інфраструктуру.
Уся сума буде виплачуватись протягом п’яти наступних років після вступу угоду в силу з ймовірними додатковими інвестиціями в наступні роки.
Своєю чергою, Іран надасть китайським компаніям пріоритетне право брати участь в тендерах на будь-які нові,заморожені або незавершені проекти з розробки родовищ нафти та газу, а також на всі нафтохімічні проекти.
Двостороння домовленість передбачає розміщення до 5000 китайських офіцерів на іранських територіях для забезпечення безпеки китайських проектів, а також залучення іншого персоналу і ресурсів для забезпечення експорту нафти, газу і нафтохімічної продукції з Ірану в Китай в тому числі через Перську затоку, розповіло джерело.
Угода також дозволить Китаю закупати нафту,газ та продукти нафтохімії за низькими цінами, з правом відстрочки протягом двох років в національній валюті КНР (юанях)або інших «легких валютах», якими Пекін отримує прибутки через свої проєкти в Африці та колишніх радянських республіках, не використовуючи долари.
Як повідомили джерела, ця угода дає Китаю загальну знижку в розмірі 32% на усю нафту, газ та продукти нафтохімії з Ірану.
Цей план з’явився в ході китайської ініціативи «Один пояс – один шлях»,в рамках якої Пекін має намір використовувати переваги дешевої робочої сили, яка є в Ірану,для створення заводів, які будуть контролюватись відомими китайськими компаніями
Своєю чергою, Тегеран отримає змогу украпити свої партнерські відносини з Пекіном, постійним членом Радбезу ООН, і підвищити рівень видобування на трьох своїх найбільших нафтогазових родовищах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].