Захворіло у світі
12,745,734
Померло у світі
565,782
Вилікувалось у світі
7,026,011
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Удар по Вашингтону: Китай інвестує $280 млрд в нафтогазовий сектор Ірану

Удар по Вашингтону: Китай інвестує $280 млрд в нафтогазовий сектор Ірану

Китай отримає знижку у 32% на іранські нафту, газ та нафтохімію, Тегеран зможе збільшити добування на трьох своїх найбільших родовищах

Удар по Вашингтону: Китай інвестує $280 млрд в нафтогазовий  сектор Ірану
фото www.flickr.com/photos/103634774@N04

Китай має намір інвестувати $280 млрд в нафтовий, газовий та нафтохімічний сектори Ірану, незважаючи на санкції проти Тегерану впроваджені США. Про це повідомляє MiddleEastMonitor.

Високопоставлене джерело, пов’язане х Міністерством нафти Ірану заявило, що ці величезні інвестиції є ключовим моментом в новій угоді між двома країнами.

Зазначається,що Пекін зобов’язався інвестувати $120 млрд в нафтовий сектор Ірану і промислову інфраструктуру.

Уся сума буде виплачуватись протягом п’яти наступних років після вступу угоду в силу з ймовірними додатковими інвестиціями в наступні роки.

Своєю чергою, Іран надасть китайським компаніям пріоритетне право брати участь в тендерах на будь-які нові,заморожені або незавершені проекти з розробки родовищ нафти та газу, а також на всі нафтохімічні проекти.

Двостороння домовленість передбачає розміщення до 5000 китайських офіцерів на іранських територіях для забезпечення безпеки китайських проектів, а також  залучення іншого персоналу і ресурсів для забезпечення експорту нафти, газу і нафтохімічної продукції з Ірану в Китай в тому числі через Перську затоку, розповіло джерело.

Угода також дозволить Китаю закупати нафту,газ та продукти нафтохімії за низькими цінами, з правом відстрочки протягом двох років в національній валюті КНР (юанях)або інших «легких валютах», якими Пекін отримує прибутки через свої проєкти в Африці та колишніх радянських республіках, не використовуючи долари.

Як повідомили джерела, ця угода дає Китаю загальну знижку в розмірі 32% на усю нафту, газ та продукти нафтохімії з Ірану.

Цей план з’явився в ході китайської ініціативи «Один пояс – один шлях»,в рамках якої Пекін має намір використовувати переваги дешевої робочої сили, яка є в Ірану,для створення заводів, які будуть контролюватись відомими китайськими компаніями

Своєю чергою, Тегеран отримає змогу украпити свої партнерські відносини з Пекіном, постійним членом Радбезу ООН, і підвищити рівень видобування на трьох своїх найбільших нафтогазових родовищах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті