Податковий борг ФОП складає 6 млрд грн – Opendatabot
Щороку сума податкового боргу ФОП зростає в середньому на 700 млн грн

Зараз українські підприємці винні державі 6 млрд грн. Про це повідомляє Opendatabot.
З кожним роком ця сума збільшується в середньому на 700 млн. За останній рік сума збільшилась на 1 млрд грн.
Державна фіскальна служба (ДФС) не публікує ідентифікатори ФОП, такі як адреса реєстрації.
«Ми не можемо сповістити тисячі українців про борги. Ці люди, в свою чергу, можуть навіть не здогадуватися про те, що вони винні державі», – повідомляють у Opendatabot.
Щороку сума податкового боргу ФОП зростає в середньому на 700 млн грн. Так в 2017 році загальна заборгованість ФОП складала 3,6 млрд грн, у 2018 – 4,1 млрд грн.
В реєстрі не вказується реєстраційна адреса ФОП, внаслідок чого понад 35 тисяч підприємців неможливо ідентифікувати.

«Оскільки державна фіскальна служба не публікує додаткові ідентифікатори ФОП, такі як адреса реєстрації, зовнішні сервіси, такі як Опендатабот, не можуть сповістити підприємців про борг. Ці люди не знають, що у них з’явився податковий борг і не сплачують його», – коментує юрист Opendatabot Микита Підгайний.
«Зараз єдина можливість перевірити свій податковий борг – це зайти в кабінет платника податків на сайті ДФС. Такий спосіб є неефективним, адже українець має право отримувати всю необхідну інформацію про державу в одному місці. Відкриті дані дають нам можливість зробити це», – заявляє Олексій Іванкін, керівник Opendatabot.
Нагадаємо: голова Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов запропонував IT-галузі перейти на нову опцію оподаткування.
Оподаткування ФОПів у сфері ІТ за 5 років має зрости майже вдвічі з 8,7% до 18,8% місячного доходу.
«У запропонованій реформі планується ввести додатковий збір «на розвиток IT-індустрії», який буде стягуватися з доходу IT-фахівця та за своєю структурою буде повторювати єдиний податок, як військовий збір повторює податок на доходи фізичних осіб. При цьому передбачається, що ставка нового збору буде щорічно рости на 1-відсотковий пункт з 2020 року до 2024 року, коли вона зупинить своє зростання на значенні 5% і буде залишатися незмінною до 2029 року», – спеціально для Mind прокоментував ініціативу уряду Олег Дерлюк, керуючий партнер Stron Legal Services.
Детальніше про податкову ініціативу уряду читайте у матеріалі Mind «Початок великого торгу: як Гончарук підштовхує айтішників примиритися з новим податком» .
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].