Податковий борг ФОП складає 6 млрд грн – Opendatabot

Податковий борг ФОП складає 6 млрд грн – Opendatabot

Щороку сума податкового боргу ФОП зростає в середньому на 700 млн грн

Податковий борг ФОП складає 6 млрд грн – Opendatabot
Фото: pixabay.com

Зараз українські підприємці винні державі 6 млрд грн. Про це повідомляє Opendatabot.

З кожним роком ця сума збільшується в середньому на 700 млн. За останній рік сума збільшилась на 1 млрд грн.

Державна фіскальна служба (ДФС) не публікує ідентифікатори ФОП, такі як адреса реєстрації. 

«Ми не можемо сповістити тисячі українців про борги. Ці люди, в свою чергу, можуть навіть не здогадуватися про те, що вони винні державі», – повідомляють у Opendatabot.

Щороку сума податкового боргу ФОП зростає в середньому на 700 млн грн. Так в 2017 році загальна заборгованість ФОП складала 3,6 млрд грн, у 2018 – 4,1 млрд грн. 

В реєстрі не вказується реєстраційна адреса ФОП, внаслідок чого понад 35 тисяч підприємців неможливо ідентифікувати.

Податковий борг ФОП складає 6 млрд грн – Opendatabot

«Оскільки державна фіскальна служба не публікує додаткові ідентифікатори ФОП, такі як адреса реєстрації, зовнішні сервіси, такі як Опендатабот, не можуть сповістити підприємців про борг. Ці люди не знають, що у них з’явився податковий борг і не сплачують його», – коментує юрист Opendatabot Микита Підгайний.

«Зараз єдина можливість перевірити свій податковий борг – це зайти в кабінет платника податків на сайті ДФС. Такий спосіб є неефективним, адже українець має право отримувати всю необхідну інформацію про державу в одному місці. Відкриті дані дають нам можливість зробити це», – заявляє Олексій Іванкін, керівник Opendatabot.

Нагадаємо: голова Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов запропонував IT-галузі перейти на нову опцію оподаткування.

Оподаткування ФОПів у сфері ІТ за 5 років має зрости майже вдвічі з 8,7% до 18,8% місячного доходу.

«У запропонованій реформі планується ввести додатковий збір «на розвиток IT-індустрії», який буде стягуватися з доходу IT-фахівця та за своєю структурою буде повторювати єдиний податок, як військовий збір повторює податок на доходи фізичних осіб. При цьому передбачається, що ставка нового збору буде щорічно рости на 1-відсотковий пункт з 2020 року до 2024 року, коли вона зупинить своє зростання на значенні 5% і буде залишатися незмінною до 2029 року», – спеціально для Mind прокоментував ініціативу уряду Олег Дерлюк, керуючий партнер Stron Legal Services.

Детальніше про податкову ініціативу уряду читайте у матеріалі Mind «Початок великого торгу: як Гончарук підштовхує айтішників примиритися з новим податком» .

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло