Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Україна презентувала ЄК нову модель відокремлення ГТС

Україна презентувала ЄК нову модель відокремлення ГТС

Українська делегація має на меті «надолужити час, згаяний в попередні два роки»

Україна презентувала ЄК нову модель відокремлення ГТС
фото www.flickr.com/photos/pablogeijo

Україна 9 вересня в Брюсселі презентувала Європейській комісії нову модель відокремлення  оператора газотранспортної системи (ГТС) країни. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на повідомлення Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища.

Як повідомляється, українська делегація обговорила з представниками комісії кроки, які будуть зроблені для своєчасного проведення анбандлінга.

«Ми повинні надолужити час, згаяний в попередні два роки. Уряд та «Нафтогаз» готові докласти всіх необхідних зусиль, щоб найближчими місяцями створити дійсно незалежного оператора ГТС в повній відповідності з вимогами європейського законодавства», – заявив глава Мінекології Олексій Оржель.

Він також висловив упевненість, що участь ЄК в тристоронніх газових переговорах,що відбудуться 19 вересня, дозволить знайти конструктивне рішення для підписання нового договору на транзит російського газу через ГТС України, що відповідає європейському законодавству.

За даними видання, одним з розглянутих варіантів анбандлінга є об'єднання оператора ГТС з оператором магістральних і міждержавних ліній електропередачі країни НЕК «Укренерго».

Як повідомлялося 1 січня 2020 року спливає 10-річний транзитний контракт між «Нафтогазом» і «Газпромом». ЄК вже запропонувала «Газпрому» підтриманий українською стороною варіант укладення транзитного контракту на 10 років з щорічним обсягом від 60 млрд кубометрів.

Нагадаємо: на початку літа глава НАК Андрій Коболєв заявив, що у виокремленні нового незалежного оператора ГТС братимуть участь фахівці із операторів ГТС Франції, Нідерландів та Італії.

До цього, 22 травня, Кабмін ухвалив модель ownership unbundling (OU), яка передбачає відокремлення газотранспортного бізнесу від НАК «Нафтогаз Україні», для здійснення анбандлінгу.

Більше про деталі анбандлінгу «Нафтогазу», який є ключовим завданням для уряду Олексія Гончарука напередодні чергового раунду переговорів щодо газового транзиту,  читайте в матеріалі Mind «Операція «Ротація»: у Коломойського придумали нові посади для Коболєва та Вітренка».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті