Кабмін затвердив модель OU для здійснення анбандлінгу

Кабмін затвердив модель OU для здійснення анбандлінгу

Це рішення не потребує додаткових законодавчих змін на відміну від моделі ISO

Кабмін затвердив модель OU для здійснення анбандлінгу
Фото: UTG

Кабінет міністрів ухвалив модель ownership unbundling (OU), яка передбачає відокремлення газотранспортного бізнесу від НАК «Нафтогаз Україні», для здійснення анбандлінгу.

Про це йдеться в повідомленні на сайти ПАТ «Магістральні газопроводи України» (МГУ).

«Ми вітаємо сьогоднішнє рішення уряду прийняти зміни до постанови КМУ №496 стосовно реалізації моделі анбандлінгу, запропонованої на засіданні Координаційної ради 16 травня 2019 року», – зазначають у МГУ.

Модель OU базується на принципі власності, передбачає подачу заявки на сертифікацію, підписання транзитної угоди та отримання майна, необхідного для здійснення транспортування газу компанією ПАТ «Магістральні газопроводи України».

«Це рішення не потребує додаткових законодавчих змін, наприклад, прийняття Закону про концесію, як це було б необхідно для імплементації моделі ISO (Independent System Operator. – Mind)», – наголошують у компанії.

Як зазначається, довгоочікуване рішення дає можливість дійсно почати виконувати зовнішні зобов’язання України перед ЄС та, що головне, зобов’язання щодо створення лібералізованого ринку природного газу перед кінцевими споживачами, промисловістю та учасниками ринку.

«Хочемо окремо зазначити: успішна реалізація постанови та проекту анбандлінгу в цілому залежить від тісної співпраці з НАК «Нафтогаз» задля створення незалежного оператора ГТС до 1 січня 2020 року», – пояснили в МГУ.

Зі свого боку прем’єр-міністр Володимир Гройсман зобов’язав розробити детальний покроковий план дій, скоординувати включення запобіжників з Європейською комісією, Секретаріатом Енергетичного співтовариства, Світовим банком та іншими міжнародними партнерами.

Раніше Світовий банк підтримав план Кабміну щодо розділення «Нафтогазу» за моделлю OU.

Водночас НАК прагнув залишити ГТС за собою після анбандлінгу (за моделлю ISO), адже така модель дає можливість НАК провести анбандлінг швидко та «під ключ».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло