У створенні нового незалежного оператора ГТС братимуть участь експерти з Франції, Нідерландів та Італії – Коболєв

У створенні нового незалежного оператора ГТС братимуть участь експерти з Франції, Нідерландів та Італії – Коболєв

За його словами, від правильного проведення анбандлінгу залежить чи збереже Україна транзит до Європи

У створенні нового незалежного оператора ГТС братимуть участь експерти з Франції, Нідерландів та Італії – Коболєв
Андрій Коболєв
фото УНІАН

У створеній на початку року компанії «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) зараз вибудовуються управлінські процеси, здійснюється підготовка до сертифікації. Про це повідомив у Facebook глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

За його словами, в «Укртрансгазі» відтепер працюватимуть фахівці із операторів ГТС Франції, Нідерландів та Італії. Вони братимуть безпосередню участь у виокремленні нового незалежного оператора ГТС.

«Консорціум газових компаній ЄС, який надалі може стати партнером України при управлінні ГТС, делегував 4 фахівців, що працюють в провідних газотранспортних компаніях Європи – GRTgaz, Gasunie та Snam. Зі свого боку ми раді вітати в нашій команді Іва Брюлле (Yves Brulle), Вільяма Копулса (Willem Coppoolse), Вінчензо Мауро Каніццо (Vincenzo Mauro Cannizzo) та Андреа Ровеллі (Andrea Rovelli)», – написав він.

Коболєв додав, що разом з закордонними експертами «ми якісно підготуємо ОГТСУ до виокремлення з групи Нафтогаз з 1 січня 2020 року та подальшої надійної роботи за європейськими стандартами».

Також він закликав українські владні органи взяти активну участь у роботі, оскільки «до Нового року залишилося менше семи місяців, а від якісного анбандлінгу залежить збереження Україною транзиту газу, газопостачання українських споживачів».

Раніше Світовий банк підтримав план Кабміну щодо розділення «Нафтогазу» за моделлю OU.

Водночас НАК прагнув залишити ГТС за собою після анбандлінгу (за моделлю ISO), адже така модель дає можливість НАК провести анбандлінг швидко та «під ключ».

22 травня Кабмін ухвалив модель ownership unbundling (OU), яка передбачає відокремлення газотранспортного бізнесу від НАК «Нафтогаз Україні», для здійснення анбандлінгу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло