Польща виграла у «Газпрому» судовий позов щодо газопроводу OPAL

Польща виграла у «Газпрому» судовий позов щодо газопроводу OPAL

Раніше ЄК на прохання Німеччини розширила доступ «Газпрому» до газопроводу OPAL

Польща виграла у «Газпрому» судовий позов щодо газопроводу OPAL
фото Shutterstock

Суд Євросоюзу скасував рішення Європейської комісії щодо газогону OPAL, який є відгалуженням російського Nord Stream. Таким чином, суд виніс рішення на користь Польщі, яка оскаржила рішення від 2016 року, що дозволило російському «Газпрому» збільшити використання потужностей трубопроводу. Згідно з висновком суду, рішення Єврокомісії було ухвалено з порушенням принципу енергетичної солідарності, передає Польське Радіо.

Принцип енергетичної солідарності пов’язаний не тільки із взаємодопомогою при стихійних лихах, терактах і т.п., а й передбачає, що європейські установи та держави Євросоюзу зобов’язані уникати дій, що можуть порушити інтереси ЄС та інших країн з точки зору безпеки постачань, підкреслили судді. При цьому вони наголосили, що Єврокомісія не вивчала наслідків свого рішення.

Польща, оскаржуючи рішення Єврокомісії, наголосила, що збільшення можливостей використання газогону OPAL «Газпромом» загрожує безпеці постачання газу до ЄС. У Варшаві підкреслили, що це рішення порушує принцип диверсифікації джерел та постачання газу, і створює умови для сильнішої залежності від російського газу в ситуації, коли Європа хоче цю залежність зменшити.

Зазначається, що Польщу підтримали Литва та Латвія, а на боці Єврокомісії була Німеччина.

«Ми раді, що Суд ЄС прийняв таке рішення. Це підтримує нашу енергетичну безпеку та України на високому рівні, а також Литви, Латвії та Естонії», – сказав міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський. Він додав, що Європейський суд прийняв рішення, підтримавши аргументи польської сторони.

Нагадаємо, 28 жовтня 2016 року Єврокомісія на прохання німецького регулятора Bundesnetzagentur дозволила збільшити використання газогону OPAL російським «Газпромом» із 50% до 80% до 2033 року. 4 грудня 2016 року польська компанія PGNiG оскаржила рішення Єврокомісії в Суді ЄС. Суд призупинив рішення Єврокомісії з 23 грудня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті