Біотехнологічна компанія надрукувала повнофункціональне міні-серце із стовбурових клітин
Повнорозмірне серце, яке можна буде пересаджувати людині, Biolife4D планує надрукувати на 3D-принтері за три роки

Компанія під назвою Biolife4D розробила технологію для друку серцевої тканини людини шляхом відбору клітин крові у пацієнта та їх перетворення в тип стовбурових клітин, які називаються клітинами індукованого плюрипотентного стовбура (iPS). Про це повідомляє Digital Trends.
«Те,над чим ми працюємо, це буквально біодрукування людського серця», – заявив гендиреткор компанії Стівен Морріс.
Biolife4D може перетворювати iPS-клітини в клітини серця і використовувати а якості «біологічного чорнила» на 3D-принтері. Нещодавно ця техніка і була використана компанією для 3D-друку повнофункціонального мініатюрного людського серця.

За словами головного наукового співробітника Biolife4D Раві Бірли, надруковане серце має таку ж саму структуру як і справжнє, з чотирма внутрішніми камерами. Мета компанії полягала у тому, щоб створити щось, достатньо схоже на справжнє серце, щоб його можна було використовувати під час дослідів на кардіотоксичність, наприклад. Тобто фармкомпанії та дослідники могли б на ньому перевіряти, що відбувається з серцем,коли воно страждає від різних захворювань або реагує на певні ліки.

«Перша версія нашого міні-серця призначена для того, щоб надати фармкомпаніям зменшену копію людського серця для досліджень… Хоча наше міні-серце не має здатності функціонувати протягом довгого часу у тварини або людини, воно призначено для забезпечення кращої прогностичної моделі для тестування кардіотоксичності, у порівнянні з тваринами, на яких випробування проводяться зараз», – пояснив він.
Утім Бірла додав,що для друку повно розмірного серця, яке можна буде пересаджувати, компанії ще треба вирішити низку задач.
«Ми не знаємо точно, скільки це займе часу. – сказав Морріс. – Ми сподіваємось змогти надрукувати повно розмірне серце приблизно через три роки».
Більше про неймовірні відкриття, такі як лікування сліпоти, позбавлення від ВІЛ та інші, можна прочитати в матеріалі Mind «Вау-ефект: 5 наукових відкриттів липня».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].