Київська міська рада хоче ввести мораторій на нове будівництво

Київська міська рада хоче ввести мораторій на нове будівництво

На даний момент проект рішення знаходиться на розгляді комісії

Київська міська рада хоче ввести мораторій на нове будівництво
Фото: pixabay.com

Київська міська рада хоче ввести мораторій на нове будівництво і реконструкцію в столиці. Про це йдеться у відповідному проєкті рішення на сайті Київради.

Документом передбачається провести до 31 грудня інвентаризацію об'єктів нового будівництва або реконструкції з конфігурацією зовнішніх параметрів на території столиці. Результати інвентаризації, як зазначається в проєкті рішення, повинні відображатися на порталі Центру моніторингу забудови Києва.

Також передбачається ввести тимчасовий мораторій на здійснення підготовчих і будівельних робіт на період проведення інвентаризації.

Крім того, на період дії мораторію забороняється:

  • Департаменту містобудування та архітектури – Надавати містобудівні умови і обмеження для проектування об'єктів будівництва;
  • Київміськадміністрації (КМДА) і структурним підрозділам, комунальним підприємствам, установам і організаціям – видавати будь-які дозволи на будівництво;
  • Департаменту державного архітектурно-будівельного контролю – Реєструвати повідомлення про початок підготовчих робіт або будівництві, в готовності об'єкта до експлуатації, а також дозволу на виконання будівельних робіт.

Дія цього рішення не поширюється на випадки: нового будівництва або реконструкції об'єктів соціальної, інженерної, транспортної інфраструктури, об'єктів, що знаходяться в аварійному стані, а також будуються або реконструюються на замовлення органів державної влади або місцевого самоврядування на землях державної або комунальної власності.

На даний момент проект рішення знаходиться на розгляді комісії.

Нагадаємо: Мінрегіонбуд планує ввести мораторій на нову забудову, якщо до кінця 2020 року чинні геплани не будуть оновлені відповідно до норм ДБН.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію