Мінрегіон планує заборонити нову забудову в містах, де не оновлені генплани

Мінрегіон планує заборонити нову забудову в містах, де не оновлені генплани

Мораторій на нове будівництво може бути запроваджений вже з 2020 року

Мінрегіон планує заборонити нову забудову в містах, де не оновлені генплани
замміністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе
Фото: УНІАН

Якщо до кінця 2020 року чинні геплани не будуть оновлені відповідно до норм ДБН, в Україні потрібно ввести мораторій на нову забудову. Про це заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе, передає прес-служба Мінрегіону.

«Поки що це ніхто не зробив. І це також дискусія. Ми хочемо розробити мораторій: якщо міста не ввели ці зміни, вони не мають права будувати. Якщо немає змін до генплану, то, наприклад, Київ всі зміни може робити через Кабінет міністрів. Якщо ми беремо місто у регіонах, якщо у нього немає сучасного генерального плану відповідно до наших будівельних норм, тоді це місто повинно вийти на обласний рівень. Так ми хочемо стимулювати», – сказав Парцхаладзе.

Він вважає, що саме місцева влада має контролювати та регулювати законність забудови міст.

«У кожному місті є три центри впливу: бізнес, громадськість та влада. У нас є перекіс: або бізнес впливає, або громада. Треба, щоб саме місцева влада управляла цими проблемами, адже це розвиток того чи іншого населеного пункту. Якщо ми ввели таке поняття як «блакитна лінія», треба це швидко зробити і закрити питання з поверховістю, і тоді не буде проблем з хмарочосами», – пояснив він.

Згідно з новими державними будівельними нормами, в Україні з’явилися нові поняття як «блакитні лінії» забудови, які регулюють висотність в містах і їх загальний силует, а також «зелені лінії», які забороняють забудову у зелених та інших цінних ландшафтних зонах. Тепер відповідно до цього в чинних генеральних планах міст мають з’явитися нові розділи, присвячені цим лініям обмеження. І місцева влада має чітко контролювати їх виконання при видачі нових містобудівних умов і обмежень.

Також новими ДБН введено граничні показники щільності населення мікрорайону. Це 150-450 осіб\га. Перевищення цієї норми пипустимо лише в крупних та найкрупніших українських містах максимально на 20%, тобто, до 540 осіб\га.

За словами Парцхаладзе, оновлені ДБН – це найсучасніші норми та правила, які використовуються в країнах Європи, і зараз вони мають втілюватися і в Україні.

У прес-службі також повідомили, що в нових ДБН «Планування і забудова територій», які  були розроблені на заміну попередніх (діяли ще з 1992 року) будівельних норм, міститься близько 50 якісних змін для безпеки і комфорту людей.

Як раніше повідомляв Mind, Парцхаладзе наполягає на зміні генпланів міст та запровадженні «блакитних ліній», які мають обмежити висотність забудови. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію