Депутати з фракції «Слуга Народу» вибачились за «кнопкодавство»
Свою місячну зарплату депутати Литвиненко та Копанчук передадуть у благодійний фонд

Двоє з трьох депутатів, які були зафіксовані журналістами під час «кнопкодавства» в парламенті, віддадуть свою місячну зарплату в благодійний фонд. Про це депутати-кнопкодави заявили під час пленарного засідання Верховної Ради, передає кореспондент Mind.
Зокрема, виступаючи в парламенті, народний депутат від фракції Європейська Солідарність Ірина Геращенко повідомила, що «журналісти руху «ЧЕСНО» зафіксували три випадки «кнопкодавства».
«Ми звертаємося до голови Верховної Ради, звернути особливу увагу на це ганебне порушення Конституції, регламенту, законів України про статус народного депутата України… Шановний пане Разумков, просимо вас негайно надати доручення регламентному комітету розглянути випадки з «кнопкодавством» народних депутатів України Литвиненка Сергія, Копанчук Олени, Ковальова Олександра. Один з цих народних депутатів так само перешкоджав роботі журналістів…, погрожував журналістам», – зазначила Геращенко.
Вона підкреслила, що голова ВР має дати доручення негайно розглянути випадок із перешкоджанням роботі журналістів на засідання комітету з питань свободи слова і вимагати дотримуватись обіцянок президента Володимира Зеленського, який виступав проти «кнопкодавства».
У відповідь на це Разумков зазначив, що «зранку було дано доручення» і передав слово народному депутату з фракції «Слуга Народу» Олександру Корнієнко, який у свою чергу вибачився від імені фракції перед виборцями.
«Вчора журналісти пред’явили два випадки «кнопкодавства» з боку депутатів нашої фракції – пані Копанчук і пан Литвиненко. Хочу від імені нашої фракції принести вибачення українському народу і всім колегам по парламенту. Дійсно ми про це говорили під час кампанії», – зазначив Корнієнко.
При тому сам депутат, який займався «кнопкодавством» Сергій Литвиненко зазначив: «Я хочу вибачитися за те що вийшло, в моїх діях не було ніякого умислу. Це все було в «турборежимі», виходило помилково, тому що я переживав за ці закони, щоб дійсно ми проголосували і умислу не було злого. Хочу вибачитися». Також він зазначив, що готовий передати свою місячна зарплату в благодійні фонди.
У свою чергу депутат Олена Копанчук вибачилась за «кнопкодавство», зазначивши, що також готова віддати свою зарплату у благодійний фонд.
Депутат Олександр Ковальов, який не входить до жодної з фракцій, та є членом комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, не брав слова і жодних вибачень не приносив.
Як раніше писав Mind, 10 вересня громадський рух «ЧЕСНО» зафіксував перший випадок кнопкодавства у Верховній Раді IX-го скликання. Ст. 84 Конституції України порушив позафракційний нардеп, мажоритарник-самовисуванець з Донеччини Олександр Ковальов. Сталося це на ранковому засіданні ВРУ під час голосування за президентський законопроект про імпічмент.
Ковальов тиснув кнопку на місці іншого позафракційного мажоритарника з Донецької області – Максима Єфімова. Він це зробив під час голосування за проект закону про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент) (№1012) за основу. У результатах голосування навпроти прізвища Єфімова зазначено, що він голосував «за».
.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].