Парламент ухвалив за основу зміни до закону про фінансування дорожнього господарства

Парламент ухвалив за основу зміни до закону про фінансування дорожнього господарства

Депутати планують подовжити терміни планування розвитку і утримання автодоріг загального значення

Парламент ухвалив за основу зміни до закону про фінансування дорожнього господарства
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив за основу проект закону про внесення змін до Закону «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» (щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального значення) (1041). За таке рішення проголосували 337 депутатів, проти-0 утрималось-2, не голосували-59, передає кореспондент Mind.

Законопроект спрямований на забезпечення виконання середньо- та довгострокових зобов’язань за договорами на нове будівництво, реконструкцію, ремонти та експлуатаційне утримання  автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення.

На думку авторів законопроекту, головною проблемою дорожньої галузі є наявність системи однорічного планування дорожніх робіт, через що виникає хаотичного планування будівництва нових об’єктів, яке провокує появу значної кількості об’єктів незавершеного будівництва та постійної потреби у додаткових роботах, що в кінцевому випадку призводить до зростання кінцевої вартості реалізації проекту.

Як повідомляє прес-служба ВР, законопроектом передбачається спрямовувати субвенцію державного бюджету України місцевим бюджетам з фінансування будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, а також вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах також на проектно-вишукувальні, науково-дослідні роботи, функціонування інформаційно-аналітичних систем, паспортизацію та обстеження доріг, забезпечення якості, в тому числі залучення інженера-консультанта чи технічного нагляду і здійснення контролю за якістю доріг.

Також передбачається, що планування робіт з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг державного значення здійснюється відповідно до Державної цільової економічної програми, яка, затверджується Кабінетом Міністрів України строком на 3 роки.

Перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення із зазначенням обсягів бюджетних коштів для фінансового забезпечення таких об’єктів затверджується щороку Міністерством інфраструктури  відповідно до Державної цільової економічної програми.

При тому передбачається виключення норми Бюджетного кодексу щодо погодження з комітетом Верховної Ради з питань бюджету переліку об’єктів будівництва, реконструкції ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Також Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, міським, селищним та сільським радам надається право приймати рішення щодо спрямовування коштів місцевих бюджетів на фінансування будівництва, реконструкції, ремонти та експлуатацією утримання автомобільних доріг загального користування державного значення.

Раніше повідомлялось, що ВР ухвалила за основу президентський проект змін до закону про оборону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію