АМКУ розповів як відбуватиметься поділ хімічної групи Фірташа

АМКУ розповів як відбуватиметься поділ хімічної групи Фірташа

Також поділ може чекати газовий бізнес Фірташа

АМКУ розповів як відбуватиметься поділ хімічної групи Фірташа
Дмитро Фірташ
Фото: УНІАН

У Антимонопальному комітеті (АМКУ) розповіли як відбуватиметься поділ хімічної групи Дмитра Фірташа. Про це повідомляє Економічна правда.

«Відповідачі можуть запропонувати будь-яку модель реорганізації. АМКУ може з нею не погодитися, якщо внаслідок такої реорганізації монопольне становище збережеться», – каже ексдержуповноважена комітету Агія Загребельська.

«Я так це бачу: у нас будуть установчі зустрічі, на яких компанія пропонуватиме свої варіанти. У рамках цього процесу ми, можливо, прийдемо до загальної думки», – розповів керівник департаменту розслідувань ринків виробничої сфери Ігор Кустовський.

За його словами, йдеться про поділ не ринкових часток, а активів з виробництва добрив. Група Фірташа має в Україні три заводи і тільки два з них можуть при постійній роботі повністю забезпечити споживачів добривами.

«Один черкаський «Азот» за обсягом виробництва може забезпечити домінування на ринку. Тобто їм треба як мінімум продавати один із заводів», – каже керівник департаменту.

Найближчим часом АМКУ може відкрити другу справу щодо агрохолдингу МХП Юрія Косюка.

«Є один епізод щодо МХП, зараз, можливо, буде другий. Дослідження цього питання – на фінішній прямій», – заявив голова АМКУ Юрій Терентьєв.

Також поділ може чекати газовий бізнес Фірташа. Тривають розслідування роботи облгазів. Можливо, у жовтні-листопаді будуть перші рішення.

У найближчі тижні комітет обіцяє рішення і щодо групи СКМ Ріната Ахметова.

«Справа стосується Corum Group. Там розмір штрафу не дуже великий – близько 50 млн грн. Не виключаю, що може бути заборонена концентрація щодо «Метінвесту» Ахметова. Заява стосується купівлі шахт», – каже голова АМКУ.

Однак усі ці справи важко поставити в один ряд з рішенням щодо Ostchem. Головне питання – чи варто найближчим часом очікувати примусового поділу інших монополістів?

«Якщо АМКУ не змінив свою позицію, це означає, що кожна компанія, яка має вищу за 35% частку ринку, може бути примусово розділеною. Перш за все, можна згадати ДТЕК, «Метінвест», «Приват» та «Інтерпайп», які мають на окремих ринках частки, що перевищують не тільки 35,45%, а іноді 50%, 80% і навіть 90%», – заявила Загребельська.

Нагадаємо: АМКУ 5 вересня 2019 року ухвалив рішення примусово поділити групу компаній Ostchem Дмитра Фірташа у частині виробників азотних мінеральних добрив та накласти на «НФ Трейдінг Україна» штраф у розмірі 107 млн грн. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію