АМКУ порушив справу проти МХП Косюка

АМКУ порушив справу проти МХП Косюка

МХП має структурні ознаки монопольного домінуючого становища на ринку первинної реалізації курячого м’яса

АМКУ порушив справу проти МХП Косюка
Юрій Косюк
Фото: УНІАН

Антимонопольний комітет (АМКУ) розпочав розслідування дій групи МХП (5 птахофабрик та ПрАТ «Миронівський хлібопродукт», які належать Юрію Косюку) на ринку курятини за ознаками зловживання монопольним становищем. Про це повідомив  комітету Юрій Терентьєв в соцмережі Facebook.

Під час дослідження цього ринку АМКУ виявив , що група МХП має структурні ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку первинної реалізації курячого м’яса. Виробництво курячого м’яса здійснюється Групою на власних птахофабриках, а майже весь обсяг виробленого товару реалізується на внутрішній та зовнішні ринки через ПрАТ «Миронівський хлібопродукт». Продаж м’яса птиці «Миронівським хлібопродуктом» здійснюється як власними силами, так і за допомогою дистриб’юторів, субдистриб’юторів та партнерів (торгові партнери).

Дослідження АМКУ виявило, що ПрАТ «Миронівський хлібопродукт»:

  1. Встановлює торговим партнерам умови щодо закріплення території продажів.
  2. Зобов’язує партнерів дотримуватися цінової політики Групи МХП.
  3. Забороняє цим партнерам продавати продукцію конкурентів.

Тобто, «Миронівський хлібопродукт» практикує обмежувальну торгову політику щодо дистриб’юторів, субдистриб’юторів та партнерів.

Ці дії групи МХП можуть призвести до порушення структури ринку дистрибуції курятини, суттєвого обмеження права інших учасників ринку вільно обирати собі партнерів, а також нав’язування учасникам ринку власних правил поведінки.

Метою таких дій може бути як зміцнення власних позицій на ринку, так і намагання обмежити конкурентоспроможність товарів конкурентів, які мають помітно слабкіші позиції на ринку.

АМКУ починає збір та аналіз доказів у справі.

АМКУ ПОРУШЕНО СПРАВУ ПРОТИ ГРУПИ «МХП» Антимонопольний комітет України розпочав розслідування дій групи «МХП» (5...

Опубліковано Yuriy Terentyev Четвер, 27 червня 2019 р.

Капінвестиції МХП у 2018 році становили $232 млн, насамперед у зв'язку із запуском виробничих майданчиків другої черги Вінницької птахофабрики. Планований обсяг капітальних інвестицій на 2018–2022 роки – $420 млн, сказано у звіті.

Нагадаємо: у лютому агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» завершив операцію з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj. Холдинг продовжить поглинати компанії закордоном.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло