Вісім сесій торгів ДТЕК із закупівлі вугілля за ціною «Роттердам+» завершилися безрезультатно

Вісім сесій торгів ДТЕК із закупівлі вугілля за ціною «Роттердам+» завершилися безрезультатно

Відсутність укладених договорів свідчить про неготовність трейдерів поставляти вугілля за такою ціною

Вісім сесій торгів ДТЕК із закупівлі вугілля за ціною «Роттердам+» завершилися безрезультатно
Фото: pixabay.com

Вісім сесій торгів із закупівлі ДТЕК Енерго вугілля для своїх ТЕС на майданчику Української енергетичної біржі (УЕБ) завершилися безрезультатно. Про це повідомляє прес-служба ДТЕК.

Жоден лот з 450 000 тонн так і не був законтрактований. Ціна, запропонована постачальникам, була заснована на котируванні API2 і включала вартість доставки (Роттердам+).

З 3 по 12 вересня відбулися торги із закупівлі вугілля марки «Г» для теплоелектростанцій «ДТЕК Західенерго» і «ДТЕК Східенерго». На торги були виставлені заявки на закупівлю 450 000 тонн вугілля марки Г – по 75 000 тонн для кожної з ТЕС: Ладижинської, Криворізької, Запорізької, Придніпровської, Бурштинської та Добротвірської.

Запропонована на торги ціна визначалась на основі індексів API2 на умовах CIF в портах Амстердам – ​​Роттердам – ​​Антверпен на 30 серпня 2019 р. включала витрати на доставку вугілля до кожної з ТЕС. Таким чином, на торгах була сформована цінова пропозиція в діапазоні 1 867-1 966 грн/тонн в залежності від розташування ТЕС.

Відсутність укладених договорів свідчить про неготовність трейдерів поставляти вугілля за такою ціною.

«Закупівлі вугілля на біржі були покликані стати для компанії додатковим інструментом забезпечення наших ТЕС для проходження осінньо-зимового періоду. У той же час, ми не припиняли регулярні імпортні поставки з далекого зарубіжжя: Колумбії, США, Південної Африки. Ці джерела і стануть основою для наповнення наших складів в найближчі місяці. Ціна такого вугілля вища за вартість палива в прив'язці до API2 плюс доставка», – резюмував генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.

Нагадаємо: 3 вересня компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова оголосила конкурс на купівлю 450 000 тонн вугілля за ціною, що визначається за формулою «Роттердам+».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті