Рада ухвалила за основу законопроект, який змінює порядок формування Вищої кваліфкомісії суддів

Рада ухвалила за основу законопроект, який змінює порядок формування Вищої кваліфкомісії суддів

Якщо закон буде ухвалений в цілому, 12 членів Вищої кваліфкомісії суддів призначатиме ВРП

Рада ухвалила за основу законопроект, який змінює порядок формування Вищої кваліфкомісії суддів
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила за основу президентський законопроект «Про внесення змін  до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» (1008). За таке рішенн проголосували 238 народних депутатів, протии 54, утримались – 46, не голосували – 49 парламентарів, передає корреспондент Mind.

Ухваленим законопроектом вносяться зміни до законів «Про судоустрій і статус суддів», «Про очищення влади» та «Про Вищу раду правосуддя».

Також пропонується унормувати діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя, зокрема запровадити новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, за яким призначення на посади дванадцяти членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України здійснюватиметься Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу.

Вища рада правосуддя утворюватиме конкурсну комісію, до складу якої входитимуть: три особи, обрані Радою суддів України із числа її членів; три особи з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів, утвореної згідно із Законом України «Про Вищий антикорупційний суд».

Також законопроектом передбачається створення Вищою радою правосуддя комісії з питань доброчесності та етики, яка забезпечить дотримання членами Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України високих критеріїв доброчесності та професійної етики.

Серед іншого, вносяться суттєві зміни до законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя» щодо суддівської винагороди.

Так, законопроектом пропонується визначити, що суддівська винагорода встановлюється за єдиними правилами для всіх суддів незалежно від умов проходження ними кваліфікаційного оцінювання, оскільки усі судді судової системи мають єдиний правовий статус і є рівними перед законом. «Законодавчо закріплене пунктами 22 і 23 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» нерівне становище суддів, які виконують однакову роботу, в частині розміру отримуваної ними суддівської винагороди є неприпустимим, оскільки суддя вважається компетентним, доброчесним і таким, що відповідає займаній посаді, доки інше не буде встановлено у визначеному законом порядку», зазначається в пояснювальній записці.

Також запропоновані законопроектом зміни «стосуються сфери застосування Закону України «Про очищення влади», зокрема пропонується розширити категорії посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади (люстрації)».

Детальніше про судову реформу і наміри нової влади у цій царині Mind писав в матеріалі Судова реформа: які завдання має вирішити нова влада. Про запуск Антикорупційного суду і перезавантаження решти судів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію