«АрселорМіттал» зупинить роботу залізорудної шахти в разі підвищення ренти на видобуток залізної руди

«АрселорМіттал» зупинить роботу залізорудної шахти в разі підвищення ренти на видобуток залізної руди

Законопроектом №1210 пропонується підвищити рентну плату за видобуток залізної руди та збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини

«АрселорМіттал» зупинить роботу залізорудної шахти в разі підвищення ренти на видобуток залізної руди
Фото: УНІАН

«АрселорМіттал Кривий Ріг» буде змушений зупинити роботу своєї залізорудної шахти ім. Артема в разі підвищення ренти на видобуток залізної руди відповідно до законопроекту №1210, внесеним на розгляд Верховної Ради. Про це повідомляє Мінпром.

Він зазначив, що пропоновані зміни бази оподаткування при видобутку залізної руди матимуть негативні наслідки. 

«Якщо держава хоче, щоб переробка сировини становила 100% – вона буде 100%. Але тоді ми будемо змушені скоротити обсяги видобутку залізорудної сировини. У нас є відкриті кар'єри та шахта, ми будемо змушені заморозити її роботу. Зараз там працює понад тисячу осіб» , – сказав заступник генерального директора комбінату Володимир Ткаченко.

Законопроектом №1210 пропонується не тільки підвищити рентну плату за видобуток залізної руди з 8% до 10%, але і збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ – сьогодні це 33%.

Також пропонується в якості бази для оподаткування брати вартість товарної продукції (в т.ч. концентрату, агломерату, окатишів) з вмістом Fe62-67% замість вартості видобутої руди з вмістом Fe16-30%.

За оцінками консалтингового агентства PricewaterhouseCoopers, в разі прийняття змін до Податкового кодексу України, передбачених законопроектом №1210, частка рентних платежів по відношенню до комерційного прибутку металургійних підприємств України істотно перевищить аналогічний показник в інших країнах.

Так, частка ренти по відношенню до прибутку в Австралії, Бразилії, Канаді, Казахстані, Індії, Китаї, становить 10,3%. А в Росії – всього 2,5%. В Україні в разі впровадження запропонованих змін до Податкового кодексу вона досягне 22%.

Нагадаємо: «АрселорМіттал Кривий Ріг» відкрив десятий склад металопродукції, це вже другий за рахунком складський майданчик компанії у Одесі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію