У червні США забрали у Саудівської Аравії титул найбільшого в світі експортера нафти

У червні США забрали у Саудівської Аравії титул найбільшого в світі експортера нафти

Утім експерти очікують,що звітність за липень та серпень ситуацію знову змінять

У червні США забрали у Саудівської Аравії титул найбільшого в світі експортера нафти
фото www.flickr.com/photos/volvob12b

США ненадовго обігнали Саудівську Аравію як найбільшого експортера сирої нафти. У червні зростання видобутку на сланцевих родовищах нафти дозволило Сполученим Штатам збільшити відвантаження сирої нафти і нафтопродуктів до майже 9 млн барелів і обійти за цим показником свого суперника. Про це повідомляє IBT.

З кінця 2017 року експорт сирої нафти із США – в основному тої, що видобувають із сланцю – різко виріс. Великі експортери, такі як Саудівська Аравія, Ірак та Росія, значною мірою не збільшували свої обсяги експорту сирої нафти або нафтопродуктів.

В травні та червні російський та саудівський експорт сирої нафти скоротився через падіння світового попиту та уповільнення глобального економічного зростання. Росія також зіштовхнулась із певними проблемами на своєму магістральному трубопроводі.

Експерти очікують, що Саудівська Аравія поверне собі титул лідера в липні та серпні. Моніторингові агентства зафіксували менше експорту із США через руйнівні урагани та загострення торгової війни між США та Китаєм.

Міжнародне енергетично агентство заявило,що очікує,що в майбутньому Сполучені Штати знову поборються за титул найбільшого в світі експортера нафти.

Нагадаємо: доходи Росії від експорту нафти за сім місяців скоротилися на 2,9% – до $69,3 млрд доларів, попри збільшення обсягів її експорту.

Як повідомлялось, Goldman Sachs знизив прогноз зростання попиту на нафту в 2019 році через ослаблення попиту з боку Індії, Японії та інших регіонів Азії, що не входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку, а також Близького Сходу і Латинської Америки.

Минулого місяця ОПЕК також знизило оцінку росту попиту на нафту на 2019

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію