Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
«Газпром» знизив завантаження газопроводу OPAL

«Газпром» знизив завантаження газопроводу OPAL

Російська компанія скоротила прокачування східним відгалуженням «Північного потоку» , одночасно збільшивши завантаження західного відгалуження NEL

«Газпром» знизив завантаження газопроводу OPAL
фото www.flickr.com/photos/cassimere

«Газпром», виконуючи рішення суду про скасування розморожування частини потужностей газопроводу OPAL (східного відводу від морської магістралі «Північний потік») вранці в суботу скорочує прокачування по магістралі. Про це із посиланням на оператора труби, передає «Інтерфакс».

Разом з тим, помітним стало зростання прокачування газу по західному відведенню від «Північного потоку» – NEL.

Після запуску «Північного потоку» половина потужностей газопроводу OPAL довгий час була заморожена, так як «Газпрому» з Європейською комісією не вдавалося домовитися про регулювання роботи магістралі. До домовленості вдалося прийти в 2016 році.

 Але її оскаржили польські компанії та уряд. У 2017 році суди відхилили позови польської сторони, однак у вересні 2019 року Суд Європейського союзу ухвалив рішення на користь польських позивачів, взявши до уваги принцип солідарності в питаннях енергопостачання.

Нагадаємо, німецький регулятор виніс рішення, що «Газпром» повинен негайно вдвічі скоротити поставки газу по Opal.

Напередодні, з огляду на те, що російська компанія проігнорувала рішення Cуду ЄС і не зменшила обсяги прокачування газу по OPAL, Федеральне мережеве агентство Німеччини Bundesnetzagentur ухвалило рішення про наглядові заходи щодо «Газпрому» та OPAL Gastransport – компанії-оператора газопроводу OPAL.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті