Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Україна має намір погодитися на умови МВФ, щоб отримати кредит – Bloomberg

Україна має намір погодитися на умови МВФ, щоб отримати кредит – Bloomberg

Згідно з угодою, Україна має здійснити подальші кроки для боротьби з корупцією

Україна має намір погодитися на умови МВФ, щоб отримати кредит – Bloomberg
фото Shutterstock

Україна готова погодитися з умовами МВФ щодо отримання чергового кредиту на суму близько $5 млрд, повідомляє Bloomberg з посиланням на три джерела, знайомих з ситуацією.

Місія МВФ прибула до Києва у вересні, щоб обговорити нову програму фінансової допомоги Україні. Кредит буде розрахований на три роки.

Як свідчать джерела, угода швидше за все включатиме вимоги до уряду здійснити подальші кроки у боротьбі з корупцією в Україні, стримуванню бюджетного дефіциту і відкриття ринку землі.

Київ очікує, що досягти угоди з МВФ вдасться вже у вересні, а до кінця року – укласти нову програму, пише видання.

Як пише «Главком», нова програма фінансової допомоги надійде у вигляді кредиту за так званим механізмом розширеного фінансування, на відміну від 14-місячної резервного угоди (Stand-by Arrangements, SBA) на $3,9 млрд, яку МВФ погодив з українським урядом у жовтні 2018 року.

Попередня угода про фінансову допомогу Україні з МВФ була укладена в 2018 році і замінювала більш ранню, датовану 2015 роком. Тоді країна не змогла повністю виконати умови угоди, згідно з якою вона мала провести антикорупційну реформу, підвищити ціни на газ для населення і реорганізувати Державну фіскальну службу. В результаті замість $17 млрд Київ отримав $8,4 млрд, а пізніше МВФ заморозив транші.

Восени 2018 року сторони домовилися про короткострокову програму за моделлю SBA. Із $5-6 млрд, на які розраховувала Україна, Київ отримав від МВФ $3,8 млрд. 8 серпня заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб заявив, що країна потребує нової програми допомоги від МВФ, і повідомив про наміри попросити у МВФ кредит на $5-10 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті