Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Атаки на нафтові об’єкти в Саудівській Аравії навряд вплинуть на експорт нафти з країни – Barclays

Атаки на нафтові об’єкти в Саудівській Аравії навряд вплинуть на експорт нафти з країни – Barclays

Аналітики вважають, що королівство має достатні запаси сирої нафти і нафтопродуктів

Атаки на нафтові об’єкти в Саудівській Аравії навряд вплинуть на експорт нафти з країни – Barclays
фото www.flickr.com/photos/gmleuty

Атаки на нафтові об'єкти в Саудівській Аравії в суботу навряд чи серйозно скоротять експорт нафти з королівства, завдяки значним запасам сирої нафти і нафтопродуктів в країні. Про це повідомив один з найбільших в світі фінансових конгломератів Barclays в аналітичній записці, передає Reuters.

Саудівська Аравія є найбільшим в світі експортером нафти, і атаки на державне підприємства з переробки нафти Saudi Aramco в Абкайке і Хураісе привели до тимчасового скорочення видобутку в країні на 5,7 мільйона барелів на день, що складає більше половини поточного обсягу видобутку.

Як повідомлялось, ціни на нафту різко зросли в понеділок, при цьому Brent продемонструвала рекордний внутрішньоденний підйом з часів війни в Перській затоці в 1991 році після атак, які привели до скорочення обсягу світового пропозиції приблизно на 5%.

Очікується, що ринки також вийдуть за рамки короткострокових дислокацій, оскільки зростання пропозиції з країн, що не входять в Організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК), знову перевищить зростання попиту в наступному році, повідомив Barclays.

Однак інцидент «може ще більше погіршити короткостроковий дефіцит в балансі нафтового ринку і скоротити запаси і подушку вільних потужностей, що грає ключову роль в ціноутворенні», додали в британському банку.

Атаки на нафтові об'єкти Саудівської Аравії ставлять під сумнів надійність поставок з країни, яка, до того ж, має здебільшого вільних потужностей видобутку в світі, повідомив Barclays.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті