Airbus почав тестування «розумного салону» на борту справжнього літака

Airbus почав тестування «розумного салону» на борту справжнього літака

Авіавиробник має намір додавати в літак-лабораторію нові технології в міру їх готовності

Airbus почав тестування «розумного салону» на борту справжнього літака
Фото: Airbus/avianews.com

Airbus почав льотні випробування технології «розумного салону» Connected Experience на борту літака-лабораторії A350-900, передає avianews.com.

На літак встановили створені за новою концепцією крісла Recaro, кухню gategroup, систему бездротового управління шторками ілюмінаторів, температурою салону, світлом, викликами бортпровідників, туалетами. А також салон оснащений обладнанням для показу інформаційних повідомлень у вигляді візуальних проекцій в салоні.

Надалі Airbus має намір додавати в літак-лабораторію нові елементи у міру їх готовності.

Концепція Connected Experience базується на зборі та наданні інформації про параметри, що відповідають за безпеку й обслуговування пасажирів.

Вона дозволяє надавати мандрівникам персоналізований сервіс, наприклад, адаптований під конкретного пасажира контент розважальної системи, однак для цього авіакомпанії будуть вести збір інформації про попередні пошукові запити, інтереси та вподобання клієнта.

Нові крісла передаватимуть бортпровідникам інформацію про те, де пасажир не повернув спинку у вертикальне положення, не прибрав столик або ж не пристебнув ремінь.

Концепція розумної кухні повинна полегшити роботу персоналу, надаючи інформацію про знаходження конкретних порцій їжі і їх кількості у візках.

Робота системи також передбачає збір даних в спеціальне хмарне сховище на випадок, якщо ця інформація буде потрібно авіакомпаніям для аналізу переваг пасажирів, виявлення певних тенденцій щодо тих чи інших маршрутів або ж оцінки роботи салонного обладнання та проведення превентивного обслуговування.

Нагадаємо, Airbus стверджує, що вже має технологію створення безпілотних пасажирських літаків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло