Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Новим очільником КСУ став Олександр Тупицький

Новим очільником КСУ став Олександр Тупицький

До цього цей пост обіймала Наталія Шаптала

Новим очільником КСУ став Олександр Тупицький
Олександр Тупицький
фото court.gov.ua

Новим главою Конституційного суду України обрано Олександра Тупицького, який був заступником керівника суду. Про це повідомило агентству Інтерфакс-Україна джерело в суді.

«Новим главою Конституційного суду України обрано Олександра Тупицького» – сказав співрозмовник агентства.

Заступником голови КС було обрано Сергія Головатого. Згідно з чинним законодавством, заступника голови КС обирають за пропозицією голови Суду тільки на один трирічний термін таємним голосуванням.

Головатий був призначений суддею Конституційного Суду в лютому 2018 року за квотою президента України, присягу він прийняв 2 березня 2018 року.

Як повідомлялося, 14 травня 2019 колишній на той час глава КС Шевчук був звільнений з посади судді Конституційного суду України на підставі п. 3 ст. 21 закону України «Про Конституційний суд України». У той же день главою КС було обрано Наталія Шаптала

«Відповідно до статті 33 закону України «Про Конституційний суд України» глава Суду обирається на спеціальному пленарному засіданні тільки на один трирічний термін», – повідомила тоді прес-служба КС.

Шаптала була призначена суддею КС України X з'їздом суддів України у вересні 2010 року. Присягу Шаптала прийняла 21 вересня 2010 року.

«Відповідно до ст.16 закону України «Про Конституційний суд України» суддя КС призначається на дев'ять років без права бути призначеним повторно. Дев'ятирічний термін судді КСУ Шаптали закінчується у вересні 2019 року», – підкреслили в прес-службі КС.

21 травня Шевчук звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про визнання його звільнення незаконним.

Він був звільнений на підставі п. 3 ст. 21 закону України «Про Конституційний суд України».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті