Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Рада змінила законодавство щодо публічних закупівель

Рада змінила законодавство щодо публічних закупівель

Автори закону вважають, що він адаптує законодавство у сфері закупівель відповідно до стандартів ЄС

Этот материал также доступен на русском
Рада змінила законодавство щодо публічних закупівель
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому закон «Про внесення змін до закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» (№1076). За таке рішення проголосували 292 народних депутати, проти – 0, утримались – 27, не голосували – 73, передає кореспондент Mind.

Ухваленим законом передбачається для планування закупівель та підготовки до проведення процедур закупівель, надати право замовнику проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб’єктів господарювання. Також законом надається можливість замовнику укладати один договір про закупівлю з переможцем закупівлі декількох (усіх) лотів у межах єдиної процедури закупівлі. Крім того, запроваджується певна трансформація переговорної процедури закупівлі шляхом уточнення порядку проведення переговорів та перегляду підстав її застосування та надається право замовнику відхиляти тендерну пропозицію учасника, який не виконав свої зобов’язання перед ним за раніше укладеним договором про закупівлю.

Законом передбачене детальне регламентування використання технічних специфікацій до предмета закупівлі, у яких визначаються характеристики товарів (послуг, робіт) через сукупність усіх їх технічних умов. Також розширюється перелік кваліфікаційних критеріїв, які вимагаються замовником від учасника процедури закупівлі – з’являється вимога щодо наявності фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.

Крім зазначеного, закон запроваджує переглянутий перелік окремих сфер господарювання та вводить категоризацію поняття замовника, а також встановлює відповідальність для керівників замовників за невиконання закону та за укладення договору про закупівлю до/без проведення закупівель у порядку, встановленому законом.

У пояснювальній записці до закону зазначається, що він удосконалить системи публічних закупівель, має розвинути конкурентне середовище та добросовісну конкуренцію у цій сфері, а також забезпечить виконання згідно з угодою про асоціацію з ЄС, міжнародних зобов’язань України у сфері публічних закупівель шляхом гармонізації основних положень закону «Про публічні закупівлі»  з директивами Європейського Союзу з питань закупівель.

Також автори закону зазначають, що обсяг необхідних змін охоплює практично кожну статтю чинної редакції закону, у зв'язку з чим доцільним є підготовка саме нової редакції закону на заміну чинної.

Звертається увага, що невиконання взятих Україною міжнародних зобов’язань щодо приведення національного законодавства у сфери публічних закупівель у відповідність до стандартів ЄС, зокрема внесення відповідних змін до закону, може призвести до негативної реакції з боку Євросоюза та вплинути на прийняття рішення міжнародними партнерами щодо надання Україні макрофінансової допомоги.

Нагадаємо, раніше ВР ухвалила в цілому зміни до законодавства щодо фінансової реструктуризації. Ухвалений закон дозволить спільне проведення фінансової реструктуризації для кількох боржників, які є пов’язаними особами, але мають різних кредиторів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті