Рада прийняла до розгляду проєкт закону про держбюджет-2020

Рада прийняла до розгляду проєкт закону про держбюджет-2020

Доходи даного бюджету складають 1,79 трлн грн

Рада прийняла до розгляду проєкт закону про держбюджет-2020
Міністр фінансів Оксана Маркарова
Фото: УНІАН\ Оксана Маркарова

Парламент прийняв до розгляду проєкт закону «Про державний бюджет України на 2020 рік» (2000), представлений парламенту міністром фінансів Оксаною Маркаровою, передає кореспондент Mind.

«Представлення проєкту закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» завершено. Відповідно до ст 154 регламенту ВР України проєкт закону України «Про державний бюджет України на 200 рік вважається прийнятим ВР для подальшої роботи», – зазначив голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

«Законопроєкт базований на макроекономічному прогнозі, який ухвалений ще в травні 2019 року перегляд цього макропрогнозу, який Бюджетний кодекс дозволяє зробити між першим і другим читанням ще у нас попереду. Тому сьогодні бюджет базується на реальному зростанні ВВП в 3,3% і тих макроекономічних показниках і тих соціальних стандартах, які затверджені ще попереднім Кабміном в травні-місяці», – повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова.

За її словами, зростання ВВП в 5-7% щорічно – це дуже амбітна мета і вона досяжна.

Міністр підкреслила, що в цьому проєкті бюджету на 2020 рік передбачено зростання по всім важливим сферам для українців.

«Хочу запевнити, як міністр, яка зробила не один уже бюджет, що цей документ є збалансований, він є реалістичний і цей бюджет передбачає фінансування всіх пріоритетних видатків», – сказала Маркарова.

Вона також зазначила, що доходи даного бюджету складають 1,79 трлн грн.

«Важливо, що вперше ми не подаємо зміни під цей законопроєкт до Податкового кодексу. Всі доходи, які врахровані в цьому бюджеті базуються виключно на сьогоднішніх дохоах і на сьогоднішніх ставках і ми зменшуємо, насправді, цим бюджетом перерозподіл податків через бюджет. Тобто ми зменшуємо те, що ми забираємо у підприємців для того, щоб профінансувати державні видатки», – додала міністр фінансів.

Маркарова додала, що в проєкті бюджету закладено 245 млрд грн на потреби національної безпеки і оборони, і постатейно розподілені видатки «базуючись на видатках 2019 року».

Вона звернула увагу парламентарів, що з’явилась окрема бюджетна програма, «в якій на Раду національної безпеки закладено додаткові кошти, які будуть розподілені до другого читання».

На освіту заплановано загальну суму в 136,4 млрд грн. Вперше в цьому бюджеті передбачається 300 млн на фонд розвитку вищої світи.

При тому на охорону здоров’я передбачається 108 млрд грн, що більше, ніж в 2019 році і повністю закладено і первинну медицину, і реімбурсацію вартості ліків і екстрену медицину, і старт вторинної медицини з 1 квітня.

Також в бюджеті закладено на підтримку кінематографу – 1,3 млрд грн, на продовження будівництва важливих об’єктів в цій сфері.

Нагадаємо, як писав Mind, проєктом бюджету на 2020 рік передбачене на фінансування НАБУ близько 1,038 млрд грн, а на діяльність судів  – 17,902 млрд грн, ДКВС – 7,581 млрд грн, органам прокуратури – 7,67 млрд грн.

Також уряд пропонує витратити з бюджету на перепис населення 2020 року близько 3,441 млрд грн, при тому на фінансування політпартій в бюджеті на 2020 рік закладається близько 1,034 млрд грн, а на чергові місцеві вибори – близько 2,155 млрд грн.

Крім того, в бюджеті пропонується передбачити, що доходи місцевих бюджетів в 2020 році складуть близько 314,553 млрд грн. Загалом ресурси місцевих бюджетів 2020 року складатимуть 465,647 млрд грн.

Близько 245,791 млрд грн пропонується передбачити на нацбезпеку і оборону, що складе близько 5,4% від очікуваного ВВП.

Уряд прогнозує обсяг держборгу в 2020 році на рівні 2,127 трлн грн, що складе 46,7% від прогнозного ВВП. Загальний фонд держбюджету у 2020 році фінансуватиметься за рахунок держзапозичень у сумі 361, 146 млрд грн.

Нагадаємо також, що 15 вересня, як і передбачено бюджетною резолюцією, Кабмін вніс до ВР проєкт держбюджету на 2020 рік – з дефіцитом 2,09%.

Пріоритетами бюджету, за словами представника уряду у Верховній Раді Ірини Верещук стали  обороноздатність, медична та освітня реформи, підтримка малого бізнесу та фермерства.

Детальніше про пропозиції закладені в проєкті закону про державний бюджет на 2020 рік читайте в матеріалі «Бюджетні перегони: які плани України на 2020 рік. Про стриманість і оптимізм Кабміну у формуванні головного фінансового документа країни».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло