Кабмін вніс до ВР проект держбюджету на 2020 рік – з дефіцитом 2,09%

Кабмін вніс до ВР проект держбюджету на 2020 рік – з дефіцитом 2,09%

Сьогодні за Конституцією останній день, коли уряд має подати проект бюджету до парламенту

Кабмін вніс до ВР проект держбюджету на 2020 рік – з дефіцитом 2,09%

Кабінет міністрів сьогодні, 15 вересня, вніс до Верховної Ради проект державного бюджету на 2020 рік. Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час прес-брифінгу.

Проект передбачає доходи держбюджету, включаючи трансферти, на 1,079 трлн грн, видатки – 1,17 трлн грн, дефіцит – на рівні 2,09%.

«Сьогодні за Конституцією останній день, коли уряд має подати проект бюджету до парламенту. Сьогодні ми це зробимо», – сказав Гончарук.

За його словами, до 2 листопада уряд планує внести до проекту бюджету корективи згідно з оновленим прогнозом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. При цьому поточний варіант держбюджету скасовує дотації агропідприємствам на користь підтримки малих фермерів.

Додамо, що видатки на національну безпеку збільшено на 33,8 млрд грн, вони становитимуть 245,8 млрд грн. Фінансування Пенсійного фонду – 172,6 млрд грн.

Кошти на розвиток дорожньої інфраструктури передбачені в сумі 74,4 млрд грн, з яких 69,7 млрд грн – Дорожній фонд.

Витрати на підтримку енергетичної незалежності заплановані в розмірі 2 млрд грн.

Міністр фінансів Оксана Маркарова, коментуючи документ, відзначила: «Бюджет не тільки вчасний, він реалістичний, збалансований. Це бюджет, який дозволить підтримати макроекономічну стабільність, якої ми досягли, і на базі цієї стабільності зробити швидший ривок до економічного зростання».

Нагадаємо: раніше Гончарук анонсував, що проект держбюджету України на 2020 рік буде побудований на макропрогнозі, затвердженому попереднім урядом, де зростання ВВП передбачене на 3,3%. Однак за наступні два місяці ці цифри буде скориговано.

Раніше Mind писав, що Рада змінила Бюджетний кодекс щодо фінансування державного дорожнього фонду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло