В Google заявили, що створили найпотужніший у світі квантовий комп'ютер

В Google заявили, що створили найпотужніший у світі квантовий комп'ютер

Він за секунди обчислює те, на що іншим комп’ютерам потрібні тисячі років

В Google заявили, що створили найпотужніший у світі квантовий комп'ютер
фото pixabay.com

Американська технокорпорація Google повідомила, що її інженери створили найпотужніший у світі квантовий комп'ютер, який значно перевершує за можливостями найсучасніші суперкомп'ютери.

Наукова доповідь про це на короткий час була опублікована на сайті NASA, а потім її видалили, пише Financial Times, журналісти якого встигли ознайомитися з документом. Google відмовився від коментарів після видалення доповіді.

У доповіді йшлося про те, що науковцям Google вдалося побудувати процесор, який за 3 хв. 20 сек. виконав обчислювальну операцію, на яку найпотужнішому на сьогодні суперкомп'ютеру Summit компанії IBM знадобилося б близько 10 000 років, пишуть Ведомости.

«Наскільки нам відомо, цей експеримент став першим обчисленням, виконаним виключно на квантовому процесорі», – йдеться в доповіді.

Поки що новий процесор Google може здійснювати тільки один технічний розрахунок за один раз, а до того, як квантові комп'ютери зможуть вирішувати практичні завдання, пройде ще багато років, вказано в доповіді. Однак розробники назвали результати своєї роботи важливою віхою на шляху до повномасштабного квантового обчислювального процесу.

FT вказує, що прототипи квантових комп'ютерів зараз, по суті, здатні лише здійснювати розрахунки за схемою, традиційною для існуючих технологій, – тільки в рази швидше. Вчені очікують, що в майбутньому квантові обчислювальні машини зможуть вийти за межі класичної фізики.

Раніше повідомлялося, що в США запустили найпотужніший комп’ютер у світі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло